Briti začali vo veľkom kupovať vitamín C. Firme, ktorá ho predáva sa za týždeň tržby strojnásobili

  • Briti začali vo veľkom kupovať vitamín C. Veria, že ich môže ochrániť pred novým koronavírusom.
  • Firme Healthspan, ktorá vitamín C predáva sa predaje za posledný týždeň strojnásobili.
vitsmin-c
TASR
  • Briti začali vo veľkom kupovať vitamín C. Veria, že ich môže ochrániť pred novým koronavírusom.
  • Firme Healthspan, ktorá vitamín C predáva sa predaje za posledný týždeň strojnásobili.

Pandémia koronavírusu ohrozuje celý svet a každý sa pred ním chce chrániť najlepšie ako vie. Pre Britov sa zdá byť tou najlepšou ochranou vitamín C, keďže ho začali užívať a vykupovať vo veľkých množstvách. S touto správou prišiel britský plátok Daily Mail po tom, čo firma Healthspan, ktorá sa zaoberá predajom výživových doplnkov , zverejnila že dopyt po vitamíne C sa v ich firme za posledný týždeň strojnásobil.

Prečítaj si>> Britský premiér Boris Johnson bol pozitívne testovaný na koronavírus

Tvrdenia, že nadmerné užívanie vitamínu C vás môže ochrániť pred koronavírusom podporujú aj správy o lekároch z Číny a New Yorku, ktorí kriticky chorým pacientom podávajú nadmerné množstvá tohto vitamínu priamo do žily. Vedci z univerzitnej nemocnice v čínskom meste Wu-han, v ktorom sa COVID-19 objavil vôbec prvýkrát, začali testovanie liečby pomocou nadmerných dávok vitamínu C na 120 pacientoch.

Prvé výsledky tohto prieskumu však budú známe až v septembri.

Nadmerné užívanie vitamínu C nie je zdravé.

Vitamín C je živina, ktorá má povesť efektívneho posilňovača imunitného systému a nachádza sa v pomerne veľkom množstve potravín. Aj v tomto prípade však platí, že všetkého veľa škodí. Nadmerné užívanie vitamínu C môže zdravému človeku spôsobiť rôzne zdravotné problémy, ako napríklad bolesť hlavy, kŕče či hnačku. Podľa Národného inštitútu zdravia je odporúčaná dávka vitamínu C pre dospelého muža na úrovni 90 mg a pre ženu 75 mg.

 

Účinnejšia ochrana proti koronavírusu je pravidelné umývanie rúk.

S týmto odporúčaním prišla riaditeľka centra pre výživu a reguláciu telesnej hmotnosti v bostonskom lekárskom centre doktorka Caroline Apovian. Tá sa pre portál Insider vyjadrila, že omnoho dôležitejšie ako pojedanie pastiliek na podporu imunity, je dôkladné a pravidelné umývanie rúk. Užívanie vitamínov v rozumnom množstve je však podľa nej dobrý nápad. Síce vás to neochráni pred koronavírusom, ale je to zdravé pre vaše telo.

 

Stúpol aj predaj vitamínu D

Ďalším vitamínov, ktorý sa v dnešných dňoch teší veľkej obľube je vitamín D, ktorý sa získava zo slnečného žiarenia. Zvýšení záujem oň potvrdil aj zástupca firmy Healthspan Rob Hobson. „Predaj vitamínu D za posledné dva týždne vzrástol dvakrát a naďalej rastie. Predaj vitamínu D podľa nás stúpol najmä preto, pretože ľudia sú momentálne nútení ostať doma,” uviedol Hobson vo svojom vyjadrení.

Zdroje: Daily Mail, Insider, nih.gov

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK