Bumpkin tattoo: Prácu v korporáte vymenili za fantastický svet tetovania a ilustrácie

  • Zá názvom Bumpkinová stojí Lucy Hudecová, ktorá popri svojej starej značke chcela písať blog, a tak si vymyslela alter ego. Vznikla Bumpkinova, do ktorej sa dokonale vžila. Neskôr sa z osobnej značky vykľulo aj jedinečné Bumpkin tattoo.
bav
bumpkinova.com
  • Zá názvom Bumpkinová stojí Lucy Hudecová, ktorá popri svojej starej značke chcela písať blog, a tak si vymyslela alter ego. Vznikla Bumpkinova, do ktorej sa dokonale vžila. Neskôr sa z osobnej značky vykľulo aj jedinečné Bumpkin tattoo.

Lucy momentálne žije životom, ktorý mnohí moderní mestský ľudia možno nechápu, no iní o takom snívajú. Jej domovom je dedina neďaleko Piešťan, kde vo svojom malom dome tvorí, kreslí, robí ilustrácie, obrázky, maľuje na textil, píše blog a pestuje kvety. “Teda najprv mi všetky umrú a potom ich oživujem, a zvyčajne sa im, napriek prvotným neúspechom, darí a rastú do krásy,” povedala Lucy pre Startitup.

Ako však vznikol nečakaný koncept Bumpkinová? Všetko začal Lucyin muž- básnik a zároveň tatér, ktorý sa rozhodol zmeniť si meno na sociálnych sieťach.
V anglickom slovníku našiel pomenovanie Bumpkin – sedlák, vidlák, človek dedinský. “A to bol ten klik. Tá jednoduchosť, obyčajnosť, to som ja… Bolo to pre mňa zvučné, milé. A tak som si založila blog s týmto názvom, facebook fan page,” uviedol.

So svojím mužom a tatérom sa venujú aj ich projektu Bumpkin tattoo. Tento projekt však nevznikal len ako biznis “bez duše.” Toto duo si nikdy nepísalo svoje ciele na nástenku, ani nemávali mítingy ohľadom smerovania. Ide čisto o splnenie ich sna, odísť od zamestnávateľov a robiť svoje veci. Pracovať na seba samých a byť zodpovední len za seba.


“Vznikli sme úplne jednoducho, Bumpkin povedal, že ideme tetovať, ja som mala pri svojej starej značke (LucyHudec) skvelú fanúšikovskú základňu, ktorú sme potetovali a išlo to. Viete, ak odmalička sedíte pri skicároch a dúfate, že raz sa budete živiť umením, či tvorením… Musí to vyjsť,“ myslí si Slovenka.   

„Tá práca, ktorú na sebe musíte odviesť, všetky tie rána, keď vstávate do svojho office jobu a dúfate, že raz nebudete musieť…To sa niekam  zapisuje a zakladá sa do do imaginárneho šanóna. Tie želania, myšlienky, sny. A potom sa to zrazu stane a je to obrovská skúška,“ dodala Lucy.

V prípade Bumpkin tattoo sa však nestretneš s bežným prístupom tatérskych štúdií, kedy si povieš, čo chceš, a jednoducho ti to vytetujú. V tomto prípade ide o omnoho jedinečnejší postup. Ak Lucy tvorí pre Bumpkin tattoo a pre tatéra, ide o orchester želaní, požiadaviek, prosieb. Niekedy zamieta Lucy alebo Bumpkin, inokedy klient zamietne ich oboch. Je to však proces, kde sa požiadavky sypú mávnutím prútika a Lucy tancuje na rôzne tóny.

Avšak každý, kto ich osloví, zvyčajne pozná Lucyine schopnosti, a preto nedostane požiadavku na realistický portrét, ani na „watercolor tattoo“. Lucy balansuje len v medziach toho, v čom je ona sama doma a sem tam v tom, čo nakreslí Bumpkin.

Lucy je umelcom na voľnej nohe od mája 2017 a žije si život konečne po svojom. Jej bežný deň sa skladá z odpisovania na emaily klientom, z kreslenia, počúvania hudby, čítania, venčenia, pestovania kvetín, pitia kávy. No nie vždy je to len rozprávka, predsa len, žijeme v realite. 

„Je to veľmi zvláštny pocit, pretože som odišla z pozície personalistu v medzinárodnej firme a vôbec som netušila, čo bude ďalej. Osem rokov som premýšľala, aké by to bolo byť a tvoriť. Tak teda som to riskla. Každý deň je začiatok. Každý deň znamená kreatívnu prácu a nepriateľom číslo jedna je instagram a palec v polohe „roľujem celý deň“. Každý deň premýšľate, že treba makať, aby bolo na odvody, úvery, jedlo, knihy. A tu kdesi končí romantika umelca na voľnej nohe,“ dodala

Ak ťa kúsky z dielne Bumpkinova zaujali, jej tvorbu môžeš sledovať TU. Ak si skôr na tetovania, sleduj práce zo štúdia Bumpikin tattoo.

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá