Business Innovation Center Banská Bystrica

  • Inkubátor v Banskej Bystrici je síce jedným z najstarších na Slovensku, ale disponuje tímom mladých ľudí, ktorí žijú dnešnú „startupovú“ dobu.
image_1427711974.jpeg
  • Inkubátor v Banskej Bystrici je síce jedným z najstarších na Slovensku, ale disponuje tímom mladých ľudí, ktorí žijú dnešnú „startupovú“ dobu.

 

Naštartuj svoj bussines, tak znie heslo na vynovenej webovej stránke Podnikateľského inkubátora v Banskej Bystrici http://e-inkubator.sk. Práve v slove štart spočíva prvá komplikácia každého podnikateľského nápadu. Mnoho inovatívnych ideí končí v škatuli od topánok a nikdy neuzrú svetlo podnikateľského sveta, nieto ešte aby živili svojho stvoriteľa a jeho rodinu. Inkubátor je miestom, kde tieto škatule môžete doniesť a pomalými, ale presnými a overenými krokmi sa dopracovať od nápadu až ku kladnému výkazu ziskov a strát a následne k ďalšiemu rozvoju a rastu firmy.

 

 

Inkubované firmy vychádzajú do sveta životaschopné, konkurencieschopné a pripravené postaviť sa na vlastné nohy. Inkubátor sa stáva okrem poskytnutia technického supportu aj mentorom a supervízorom startupu, ktorý sa stane vašou prípadovou štúdiou v praxi. Tvrdí to aj J.J.Colao, prispievateľ časopisu Forbes, ktorý našiel ešte ďalších 7 dôvodov, prečo je inkubátor lepší ako  absolvovanie bussines school. Okrem toho, že je omnoho drahšia ako vstup do inkubátora, networking a získanie kapitálu je v nej v čisto teoretickej rovine. V neposlednom rade je vraj v Inkubátore väčšia zábava, čo môžeme potvrdiť aj my v neamerickom prostredí bystrického inkubátora.

 

 

Inkubátor v Banskej Bystrici je síce jedným z najstarších na Slovensku, ale disponuje tímom mladých ľudí, ktorí žijú dnešnú „startupovú“ dobu a reštartovali portfólio služieb pre potreby dnešných „baby“ firiem. Startupový program obsahuje komplexný balík, ktorý zahŕňa mentoring pri začatí podnikania, pri príprave strategických dokumentov, bussines plánov, marketing, možnosti financovania projektov, technické riešenia a mentoring konkrétnych špecifických situácií. Kedže priestory inkubátora sú limitované a nevyhovujú každému typu podnikania, balíky služieb sú pripravené aj pre neinkubované firmy, dokonca on-line.

 

 

Je pravda, že dnešné dni prinášajú vlnu IT startupov, ale inovatívne riešenia sa nájdu v každom odvetví, dôležité je presvedčiť trh o svojom riešení. Inkubátor síce za vás produkt či službu nepredá, ale poskytne nástroje, ktoré posunú projekt bližšie k cieľu.

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech