CES si pripravil to najlepšie až na druhý deň

  • Znova sme tu so zaujímavosťami dnešného dňa Consumer Electronic Show.
image_1420803000.png
  • Znova sme tu so zaujímavosťami dnešného dňa Consumer Electronic Show.

Intel má počítač veľký ako žuvačky

2 Gb Ram, 32 Gb diskového priestoru, a veľkosť ako balíček žuvačiek. To je Compute Stick od Intelu. A na čo to je vlastne dobré? Má slúžiť ako pohotovostný počítač pre ľudí, ktorí veľa cestujú, a potrebujú počítač na rôzne analýzy, kontroly, či iné pracovné úkony. Ku Compute Sticku sa jednoducho pripojí cez HDMI televízna obrazovka, a razom sa premení na plne funkčný počítač so zabudovanou Wi-fi, a Windowsom 8.1, či Linuxom. O napájanie tohto “drobca” sa postará obyčajný mikro-usb kábel.

 

 

Nová karta od Toshiby sa dá prečítať dotykom

… bohužiaľ nie tým vašim, ale vášho smartfónu. Nová rodina pamäťových kariet je vybavená technológiou, ktorá dovolí vášmu FNC-kompatibilnému telefónu zobraziť krátky náhľad obsahu karty, vrátane prvý 10 fotiek, ktoré obsahuje. Bude na to vyžadovať len špeciálnu aplikáciu Memory Card Preview. Kartu nebude možné nijako upravovať (na to je potrebná elektrická energia), takže žiadne mazanie ani pridávanie súborov na diaľku sa zatiaľ nekoná. Istou nevýhodou narúšajúcou súkromie je, že ktokoľvek s touto aplikáciou si dokáže prečítať náhľad hociktorej karty v dosahu. Pozor na náhodne položené karty s dôležitým obsahom!

 

 

Nabíjačka, ktorá nabije váš telefón za niekoľko sekúnd

Váš telefón sa nabije skôr, ako si stihnete uvariť vodu na čaj. Spoločnosť StoreDot po svojom prvom prototype predstavenom pred niekoľkými mesiacmi, ktorý bol však celkom neohrabaný, a vyžadoval špeciálnu hrubú baterku, predviedla na tohtoročnom CES-e novšiu verziu. Nabíjačka vyzerá ako trocha hrubší obal na telefón, a baterka sa už prakticky nelíši od normálnej, akú máte v telefóne aj vy. Tajomstvom rýchleho nabíjania sú syntetické molekuly, ktoré dovoľujú pretekať elektrickému prúdu od katódy k anóde oveľa vyššou rýchlosťou. Do roku 2017 by mala byť baterka schopná rovnať sa výdržou líthiovým batériám používaným dnes, a čas potrebný na nabitie by sa mal skrátiť ešte na polovicu.

 

 

Kodak predviedol svoj nový telefón

Áno, ten výrobca filmov do klasických fotoaparátov sa snaží preraziť na mobilnom trhu so svojim IM5. Bohužiaľ to nie je nič extra. Osemjadrový procesor s výkonom 1.7 GHz, a malou pamäťou, ktorá sa dá rozšíriť na 32 Gb cez mikroSD kartu. Aj keď si myslíte, že mobil od Kodaku sa briskne aspoň najlepším fotoaparátom, 13 Mexapixelovou zadnou kamerou 5 Megapixelovou prednou sa pýšil už HTC One Mini pred niekoľkými mesiacmi. Všetko to pobeží na Androide KitKat, a neskôr prejde upgradom na Lollipop. Zostáva nám len dúfať, že ďalšie modely Kodaku budú len lepšie.

 

 

Herný počítač, ktorý sa nedá prirovnať k ničomu čo ste doteraz videli

CyberPowerPc Trinity Fang je herný počítač. Výkonný herný počítač. Výkonný herný počítač s tým najpodivnejším dizajnom. Myslím, že radšej nechám za seba hovoriť fotky.

 

 

Zdroj: techradar.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech