Česká 3D tlačiareň šokovala cenou: Prvý dostupný profi produkt tohoto typu!

  • Česká spoločnosť be3D predstavila 3D tlačiareň, ktorá sa môže stať prvým verejne dostupným profesionálnym produktom svojho druhu.
image_1444823831.png
  • Česká spoločnosť be3D predstavila 3D tlačiareň, ktorá sa môže stať prvým verejne dostupným profesionálnym produktom svojho druhu.

 

Na trhu totiž nájdeš obrovské množstvo malých a stredných 3D tlačiarní, aj to relatívne lacno, no poriadnu tlačiareň s možnosťou tlačiť veľké predmety na špičkovej úrovni jednoducho nenájdeš. To sa s príchodom tlačiarne DeeRed mení.

 

 

DeeRed je veľký. A cenovo dostupný. Je presne tým, čo celý čas na trhu chýbalo. Ďakujme preto bratom Čechom z be3D. Jednému z lídrov na trhu. Be3D je pritom sama o sebe mladá firma. Veľké veci sa však začali diať po tom, čo brnenská spoločnosť Y Soft odkúpila majoritný, 51% podiel, za 65 miliónov českých korún.

 

Na DeeRed si však ešte počkáš. Zatiaľ bol predstavený v na 3D Printshow v Paríži a spôsobil obrovský rozruch. 3D tlačiareň takýchto rozmerov a s takouto cenovkou sa totiž snáď ani nezdá byť reálna. 

 

 

Tzv. komnata má rozmery 400 x 600 x 800 mm, čo je dvojnásobok oproti predchádzajúcej verzií DeeRed. Najväčšou výhodou týchto rozmerov je jednoznačne fakt, že celý model vytlačíš naraz, nemusíš zvlášť tlačiť jednotlivé diely a potom model pracne skladať. 

 

“S DeeRed-om sa zameriavame na to, aby sme urobili 3D tlač čo najjednoduchšou. Aby zákazníci mohli byť kreatívni a inovatívni. Čas je v tomto prípade kľúčový, vysoká kvalita a veľkosť tlače za dostupnú cenu je ešte dôležitejšia,” tvrdí CEO, David Miklas. Súčasťou tlačiarne je technológia Fused Filament Fabrication, ktorá dovoľuje tlačiť dvoma farbami a materiálmi zároveň a ktorá v produktoch tohoto typu zďaleka nie je samozrejmosťou.

 

 

 

A hoci celá tlačiareň dokáže tlačiť oveľa väčšie produkty, ako verzia pred ňou, v skutočnosti je dokonca menšia. Be3D navyše pridali 7-palcovú dotykovú obrazovku a webovú kameru, ktorá ti dovoľuje monitorovať progres. Dvierka do “komnaty” sú zabezpečené magnetickou zámkou.

A nakoniec čo ťa zaujíma asi najviac, DeeRed príde na trh v prvej štvrtine budúceho roka a stáť bude približne 24.000 eur.

 

Zdroj: ysoft.com/cs/company/press-center

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech