Český expolitik Dominik Feri ide za mreže za znásilnenie. Súd rozhodol o jeho treste

  • Ferimu trest v pondelok potvrdil odvolací Mestský súd v Prahe
  • Obetiam tiež musí zaplatiť finančné odškodné
dominik feri
Dominik Feri TASR/Jaroslav Novák
  • Ferimu trest v pondelok potvrdil odvolací Mestský súd v Prahe
  • Obetiam tiež musí zaplatiť finančné odškodné

Český exposlanec Dominik Feri pôjde na tri roky do väzenia za znásilnenie a pokus oň. Obetiam tiež musí zaplatiť finančné odškodné.

Ferimu trest v pondelok potvrdil odvolací Mestský súd v Prahe, rozhodnutie je tak právoplatné. Na základe správy stanice ČT24 informuje spravodajkyňa TASR v Prahe.

Exposlanec sa minulý rok odvolal

Súd uznal českého exposlanca Feriho vinným v prípade dvoch znásilnení a jedného pokusu o znásilnenie už v novembri minulého roku. Vinný je vo všetkých bodoch obžaloby, za čo mu súd uložil trest tri roky väzenia. Rozsudok nebol v tom čase ešte právoplatný.

„Súd vzal za preukázané, že sa obžalovaný se*uálneho násilia dopustil proti všetkým trom poškodeným,“ uviedla v tom čase predsedníčka súdneho senátu Lenka Hájková.

Ako sme ťa informovali, exposlanec sa proti rozsudku na mieste odvolal, o prípade tak rozhodoval Mestský súd v Prahe. „Samozrejme, som sklamaný,“ komentoval v tom čase rozsudok Feri. Vo výpovediach poškodených bolo podľa neho veľa rozporov.

„Ak sa súd v situácii tvrdenie proti tvrdeniu rozhodol takto, tak veríme v to, že odvolací súd k našim dôkazným návrhom prihliadne,“ dodal. 

Štátna zástupkyňa Petra Gřivnoná je s rozsudkom spokojná. Pripomenula, že výšku trestu okolo troch rokov pre Feriho sama v záverečnej reči navrhla. O vynesenie rozsudku mali veľký záujem médiá.

Súd pre obmedzenú kapacitu súdnej siene prostredníctvom žrebu určil, ktoré médiá budú môcť robiť kamerový záznam. Feri ešte pred vynesením rozsudku zopakoval, že trvá na svojej nevine.

Tri desivé incidenty

Ako píše portál Aktuálne.cz, prvého znásilnenia sa Feri podľa rozsudku dopustil v noci z 24. na 25. marca 2016 vo svojom byte v pražskej štvrti Žižkov, kedy dal 17-ročnému dievčaťu piť a stratila vedomie, keď sa zobudila, dotýkal sa jej na intímnych miestach, píše sa v obžalobe.

Ďalší skutok sa mal stať v rovnakom roku, ale v novembri, keď vo svojom byte zvalil dievča na posteľ, kde s ňou mal pohlavný styk napriek jej opakovanému nesúhlasu. „Nerob, nepreháňaj, nerob tu problémy,“ mal jej hovoriť Feri.

Tretí incident sa mal odohrať už v poslaneckej snemovni v roku 2018, kde si do svojej kancelárie zavolal ženu kvôli možnej pozícii stážistky. Tú mal podľa vyšetrovateľov začať bozkávať a obchytkávať, no nakoniec sa je podarilo odísť, dodáva ČT24.

Exposlanec Feri obžalobu opakovane poprel, pričom dodal, že odmieta akékoľvek obvinenia, že by sa dopustil akéhokoľvek se*uálneho násilia. 

Pokus o samovraždu

Ešte v roku 2022 sme ťa informovali, že exposlanec za stranu TOP 09 a bývalý poslanec českého parlamentu bol hospitalizovaný v nemocnici so stredne ťažkým zranením. Špekulovalo sa o tom, že sa pokúsil spáchať samovraždu.

„Podľa prvotných informácií to bol pokus muža o samovraždu. Prípadom sa teraz zaoberajú kriminalisti,“ povedal v tom čase hovorca pražskej polície Jan Rybanský. Podľa informácií portálu Novinky.cz išlo o bodnorezné zranenia. Hovorkyňa záchranárov Jana Poštová priblížila, že Feri bol celý čas pri vedomí a po ošetrení bol prevezený do nemocnice.

Podľa informácií portálu iDnes.cz išlo zrejme o podrezané ľavé zápästie a brucho. Polícia však prípad stále vyšetruje a v súčasnosti neposkytli detailné informácie. Sanitku si nezavolal pacient sám. Na mieste bola aj polícia, ktorá slúžila ako asistencia.

Hovorca pražských policajtov Jan Rybanský vtedy podotkol, že určite neasistovali pri otváraní dverí. Ak záchranári chcú, aby s nimi na miesto šli policajti, idú spolu, vysvetlil.

Zdroje: TASR, Archív SIU, Aktuálne.cz, Archív SIU 1, iDnes.cz, Novinky.cz

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá