Cestovanie vlakom bude opäť jednoduchšie. V appke ZSSK si môžeš založiť kreditné konto

  • Na jeseň minulého roka ZSSK spustilo svoju aplikáciu Ideme vlakom
  • Od 13. novembra bola k dispozícii nová verzia internetového obchodu na nákup cestovných dokladov
  • Národný dopravca sľúbil vychytanie drobností a teraz spúšťa už aj možnosť platby kreditným kontom
zssk
ZSSK/Unsplash
  • Na jeseň minulého roka ZSSK spustilo svoju aplikáciu Ideme vlakom
  • Od 13. novembra bola k dispozícii nová verzia internetového obchodu na nákup cestovných dokladov
  • Národný dopravca sľúbil vychytanie drobností a teraz spúšťa už aj možnosť platby kreditným kontom

Minulú jeseň ZSSK prechádzalo snáď najrušnejším obdobím svojej existencie. Starý vozový park začal znepríjemňovať cestujúcim ich cesty, vlaky horeli, z času na čas sa rozdvojili kedy nemali, problémy robilo trakčné zariadenie, ale na pretrase bol aj škandál s neohlásenou inšpekciou a poskytnutím nesprávnych informácií kontrole, ktorá prišla priamo z Bruselu (viac si prečítaš TU).

Na naše otázky v seriáli Bez výhovoriek odpovedal hovorca ZSSK Tomáš Kováč.

Treba však povedať, že ako každý iný podnik, aj Železničná spoločnosť Slovensko pracuje na svojich chybách a pripravuje hneď niekoľko noviniek. Je to obnova vozového parku, nové zubačky v Tatrách, ale aj lepšie služby. Veď len za prvé tri mesiace roka 2019 využilo služby ZSSK 18,5 milióna cestujúcich a ich počet tak vzrástol o 7,2%, čo znamená, že na národného dopravcu cestujúci rozhodne nezanevreli. Dnes majú k dispozícii na nákup lístkov navyše novinku vo svojej aplikácii Ideme vlakom.

V polovici novembra ZSSK spustilo svoju dlhoočakávanú aplikáciu po tom, ako bol za prvých 9 mesiacov testovania internetového obchodu cez ňu cestovný doklad zakúpený približne 4,5 milióna krát. V prvej fáze (kedy aplikáciu využilo viac ako 35 000 používateľov) bolo možné vytvoriť si profil, vyhľadať spojenie či vrátiť lístkok a zároveň kúpiť jednorazový lístok, no dnes dopravca informuje o novinke.

Do mobilnej aplikácie zaraďuje aj možnosť platiť z kreditu, a teda zjednodušenie práce so svojim kontom. Doteraz bola platba kreditom dostupná iba pri nákupe prostredníctvom internetového obchodu alebo v pokladniciach.

zdroj: ZSSK

Bonusom je malá zľava

Jednou z výhod kreditného konta ZSSK je získanie peňažného bonusu v hodnote 5 % z každého realizovaného finančného vkladu. Tento bonus si môžeš pri platbe kreditným kontom následne uplatniť ako zľavu z cestovného, čím sa zníži finálna zaplatená suma za lístky. Ďalším benefitom tohto spôsobu platby je odpustenie storno poplatku pri vrátení lístka.

Ak sa zákazník rozhodne necestovať a vráti lístok zaplatený kreditom, ZSSK mu späť do konta pripíše aj storno poplatok vo forme bonusu, ktorý môže znova využiť vo forme zľavy pri ďalších nákupoch. Jedinou podmienkou využívania výhod kreditného konta je registrácia zákazníckeho konta ZSSK, ktorú si môžeš vytvoriť prostredníctvom internetu. Po dobití kreditu sa v mobilnej aplikácii iba jednorazovo prihlásiš so svojimi údajmi.

Podľa oficiálnej tlačovej správy v mobilnej aplikácii zostáva zachovaná aj možnosť štandardnej platby prostredníctvom platobnej brány. Okrem klasickej platby platobnými kartami sú zákazníkom k dispozícii aj možnosti platby za cestovné doklady aj prostredníctvom moderných platobných metód, a to expresná platba Masterpass, mobilná aplikácia MasterCard Mobile a služba Google Pay.

zdroj: ZSSK

Aj v autobusoch a električkách

Niet nad to, striasť sa toho zlého pocitu, že na ďalšej zastávke nastúpi revízor a ty nemáš kúpený cestovný lístok. Ak si ešte stále fanúšikom tých papierových, nech sa páči. Vedz však, že na výber z niekoľkých elektronických možností dáva aj Dopravný podnik Bratislava. Buď je to klasická SMS správa, ktorú nezabudni odoslať dostatočne skoro, aby si pri vstupe do vozidla mal v mobile už potrebné potvrdenie, nákup lístka v aplikácii IDS BK, môžeš si tiež kúpiť predplatenú dopravnú kartu, za papierové lístky zaplatiť na vybraných miestach v automatoch aj platobnou kartou alebo od mája minulého roka si priamo na ňu nabiť kredit.

Zdroj: Tlačová správa

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech