S cestovateľom Davidom Vargom zažiješ low-costový výlet na unikátnych miestach našej planéty

  • David Varga je rodený Žilinčan, ktorý sa vo svojom voľnom čase sa venuje cestovaniu, diaľkovým prechodom a fotografovaniu.
varga
facebook.com/david.varga
  • David Varga je rodený Žilinčan, ktorý sa vo svojom voľnom čase sa venuje cestovaniu, diaľkovým prechodom a fotografovaniu.

Za svojimi cestami a zaujímavými snímkami sa vydáva do odľahlých zahraničných destinácií ale aj do slovenských hôr. Najnovšie má v pláne vyraziť na 3/týždňový peší výlet Slovenskom (a Poľskom). Denne prejde 18-30 kilometrov, pričom plánovaná trasa bude mať okolo 410 km. Ak by si sa chcel k Dávidovi naprieč Slovenskom pridať, stačí mu napísať, rád privíta súputníkov bažiacich po nových zážitkoch.

zdroj:facebook.com/david.varga

Dávid je spoločenský typ človeka, a preto nerád cestuje sám. Svoje cestovateľské know-how sa rozhodol posunúť ďalej. Všetkým záujemcom o dobrodružstvo a unikátne zážitky ponúka možnosť pridať sa k nemu. Ak chceš spoznať krajiny ako pravý cestovateľ, určite sa mu ozvi.

zdroj:facebook.com/david.varga

Nečakaj však pohodlie hotelov a presný program výletu. Za férovú cenu budeš mať šancu fotografovať na miestach, na ktoré sa bežní turisti nepozrú. Žiadna cestovka ti neposkytne tak autentický zážitok ako je tento. Jednoducho low-cost výlet pod stanom a s foťákom, ktorý si budeš chcieť zopakovať.

zdroj:facebook.com/david.varga

Dostať sa tak na tie najzaujímavejšie miesta v Európe a to za sumu, ktorá nezruinuje tvoj rozpočet. Je to šanca pre všetkých tých, ktorí chcú zažiť a vidieť veľa, ale nechcú sa vydať na cestu na vlastnú päsť.

Čo je v ponuke? Napríklad zimný Island zameraný na fotografovanie vodopádov, ľadovcov a polárnej žiary. Ale aj kúpanie v termálnych prameňoch, ľadovcové jaskyne a vulkanické pláže.

zdroj:facebook.com/david.varga

 

Zažiť môžeš aj rozprávkové lofty, kde si odfotografuješ drsné horské masívy na Lofotoch a Senji, zamrznuté pláže a sem tam sa zrelaxuješ v saune.

zdroj:facebook.com/david.varga

A čo tak mliečna dráha na Tenerife? Tu ťa čaká jarný výlet za fotografovaním a pozorovaním nočnej oblohy. Na Tenerife je totiž najčistejšia obloha v Európe. Následne trekovanie na ostrove La Palma.

„Tenerife ma prekvapilo svojou rozmanitosťou a úžasnými prírodnými scenériami. Kanárske ostrovy a Tenerife sú známe skôr ako dovolenkový a hotelový rezort, pokiaľ si ale človek prenajme auto a rozhodne sa precestovať celý ostrov krížom krážom, určite urobí lepšie. Na Tenerife nájdeme najvyšší vrch celého Španielska, sopku Pico del Teide s nadmorskou výškou 3718 m, na ktorej vrchol sa môžete vyškriabať na neopakovateľný východ slnka a ešte ten istý deň sa vrátiť späť na pobrežie a okúpať sa v oceáne na pláži s vulkanickým čiernym pieskom. O pralesoch na východe a západe ostrova, sopečnej náhornej plošine ako z Marsu, úžasných kaňonoch alebo o najkrajšej hviezdnej oblohe v Európe ani nehovorím.“

V ponuke je aj Road-trip na Islande, ide o nabitý 10-dňový off-road-trip a výprava za polnočným slnkom, termálnymi prameňmi, vodopádmi a ďalšími krásami prírody na Islande.

zdroj:facebook.com/david.varga

Trip s názvom Gruzínsko na pomedzí Európy a Ázie je fotovýlet spojený s turistikou a viacdňovým prechodom v horách Kaukazu, zahrnutá je aj návšteva pamiatok a spoznanie miestnej gastronómie.

zdroj:facebook.com/david.varga

Výlet za polárnou žiarou a do islandského vnútrozemia: Super-jeep výlet na najrozmanitejší ostrov sveta, kombinácia terénneho road-tripu a turistiky vo vnútrozemí Islandu.

„Na Islande ma aktuálne neprestáva prekvapovať, aké veľké množstvo turistov ho každý rok navštevuje a že tieto čísla rok za rokom rastú. Mal som to šťastie, byť na Islande už v roku 2011, kedy sa ešte dalo zažiť, že bol človek pri nejakom ikonickom mieste alebo vodopáde úplne sám, dnes už ale musia turisti veľmi dôkladne hľadať a plánovať, aby nejaké miesto bez turistov na Islande objavili.“

zdroj:facebook.com/david.varga

„Ďalej ma na Islande pri mojej prvej návšteve prekvapilo, že tam ľudia v minulosti konzumovali mäso zo zhnitého žraloka, čo je dnes úspešná turistická atrakcia, ale vonia a chutí ešte horšie než ako vám to znie. :) No a naopak ma takisto prekvapilo, že dnes Islanďania konzumujú veľmi veľa polotovarov a fast foodov aj napriek tomu, aký skvelý vzťah majú s prírodou a aký majú potenciál napríklad v podobe množstva rýb, ktoré vylovia, ale tie viacmenej len exportujú.“

zdroj:facebook.com/david.varga

„Mojím najsilnejším cestovateľsko-fotografickým zážitkom za poslednú dobu bude pravdepodobne možnosť pozorovať a vyfotografovať polárnu žiaru z vyhliadkového útesu Reinebringen nad nórskou rybárskou dedinkou Reine vlani v zime. V zime sa na ikonický a známy útes Reinebringen na nórskych Lofotoch veľa ľudí vyškriabať neodváži, pretože cesta je veľmi strmá a hrozí tu nebezpečenstvo odtrhnutia lavíny.“

zdroj:facebook.com/david.varga

„Možno preto som na internete žiadnu fotografiu polárnej žiary nad zasneženým fjordom a masívnymi lofotskými horami odfotenú z tohto miesta ešte nevidel a asi aj preto bol taký môj malý sen niečo také dokázať. A aj keď tomu počasie ani situácia behom nášho zimného nórskeho výletu moc nenasvedčovali, podmienky v úplne poslednú noc celej výpravy vyšli v podstate ideálne a mne sa na útes podarilo ešte s jedným kamarátom (ktorý bol na zimnej turistike s mačkami a čakanom prvýkrát v živote) v zdraví vyškriabať a po hodine čakania sa objavila aj tá vysnená polárna žiara. Neostávalo nám nič iné ako kričať od úžasu a radosti a fotiť ako diví.“

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech