Chceš konečne prestať prokrastinovať? Skús túto nezvyčajnú techniku!

Martin Bohunický / 6. októbra 2015 / Lifehacking

Som taký unavený. Koľko mojich pokusov o niečo veľké umrelo len pre túto jednu vetu.

 

Táto výhovorka je príčinou toľkých zlyhaní, že si to ani nedokážeš predstaviť. Slovami “som unavený” si ospravedlňujeme toľko vecí. Pretože vždy si dokážem predstaviť, že by som mohol mať viac energie a byť oddýchnutejší. No táto výhovorka ničí všetky moje šance.

 

 

Čo mám teda robiť? Zabehať si? Viac spať? Vypiť päť Red Bullov? Polovica celého problému únavy vychádza z rozdelenia priorít. Nie si až tak unavený. Máš len rozlietanú myseľ na všetky strany.

 

Mnoho z nás má veľké množstvo bočných projektov. Tieto projekty možno čiastočne zanedbávame, alebo úplne ignorujeme. Tento fakt ničí naše sebavedomie a máme pocit, že pri novom projekte to bude vyzerať rovnako. Nedokážeme sa sústrediť, nedokážeme sa dostať do toho povestného flowu.

 

Riešenie? Ak potrebujem momentum, aby som začal makať, potrebujem niečo dokončiť. Jednoducho dokončím prvú jednoduchú vec, ktorá mi príde pod ruku a pokračujem v práci. 

 

 

Keď totiž dokončíš niečo, čo si mal urobiť už dávnejšie, odstrániš ten konkrétny bod, ktorý ti spôsobuje stres. Ale naozaj to musí byť niečo jednoduché. Koniec koncov, tvojim hlavným cieľom je začať niečo nové a urobiť pre to niečo staršie je vlastne len prostriedkom.

 

Keď potom urobíš, čo treba, získaš potrebné momentum a tvoj cieľ sa už zďaleka nezdá byť taký náročný. A keď potom dokončíš aj ten skvelý nový nápad, to, na ktorý si sa tak odhodlával, zrazu prekvapivo vôbec nepocítiš žiadnu únavu.

 

Existujú ešte nejaké iné výhovorky, ktoré ťa držia od tvojej práce? Dúfam, že nie. Je čas prestať prokrastinovať a začať na svojich snoch pracovať – a ak to nejde, vyrieš svoj pracovný problém inou prácou. Uvedomujem si, že svojím spôsobom to musí znieť strašne zvláštne. No možno je práve toto tá cesta: dokonči niečo, aby si mohol začať s niečím väčším.

 

zdroj: medium.com

Pridať komentár (0)