Chceš sa naučiť programovať? Jedna z najznámejších stránok je tento víkend zadarmo

  • Naučiť sa programovať môže byť niekedy poriadne ťažké. Nielenže to zabere dosť času (a trpezlivosti), ale taktiež to nie je ani jedna z najlacnejších záležitostí.
programmer1
  • Naučiť sa programovať môže byť niekedy poriadne ťažké. Nielenže to zabere dosť času (a trpezlivosti), ale taktiež to nie je ani jedna z najlacnejších záležitostí.

Našťastie pre teba, známa „Code school“, ktorá učí ľudí kódovať vo všetkých rôznych jazykoch je tento víkend úplne zadarmo!

Od štvrtého do šiesteho marca máš teda 48 hodín na to, aby si získal, čo najviac informácií, ako len vieš! Ak však nevieš, aký kódovací jazyk použiť, prípadne ani nevieš, aké jazyky vlastne existujú, tu ich je široká ponuka:

Ruby

JavaScript

Python

Database (SQL)

Git

iOS Development

HTML/CSS

 

coding1

foto: codeschool.org

 

Ak si však úplný začiatočník, Code school ponúka aj kurz s názvom „electives“, na ktorom sa dozvieš, čo ktorý jazyk znamená a ktorý sa na čo zameriava. Pomôže ti to minimálne s výberom „toho pravého“ a taktiež sa budeš vedieť lepšie zorientovať.

V prípade, že sa ti kurzy zapáčia a rád by si v nich pokračoval, cena za mesačný kurz je 29 dolárov, čo je v prepočte okolo 27 eur. Taktiež ponúkajú aj bezplatnú verziu, no samozrejme s obmedzenými informáciami. No ak sa pre túto bezplatnú verziu napriek tomu rozhodneš, mysli na to, že začiatočníci si môžu vybrať len z niektorých dostupných jazykov.

Napriek tomu, že táto Code school ponúka veľmi kvalitné kurzy, nebude ti to stačiť aby si mohol získať prácu, kde budeš schopný sám programovať. Je to však skvelý začiatok, ako si otvoriť nové dvere a začať s programovaním.

 

Kurzy zadarmo začínajú tento piatok o 17:00. Preto, ak si doteraz nemal čas alebo si len hľadal tú správnu motiváciu, teraz máš tú najlepšiu príležitosť.

Zdroj: thenextweb.com, zdroj titulnej fotografie: itaxsmart.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK