Chceš si splniť svoj sen a otvoriť kaviareň či laser arénu? Nehanbi sa o peniaze požiadať

  • O zaujímavé nápady a projekty na Slovensku skutočne nemáme núdzu. Možno aj ty snívaš o tom, že raz konečne rozbehneš svoj vysnívaný biznis, no k realizácii ti stále chýbajú financie. To však nemusí byť prekážka! Stačí len vedieť, kde ich hľadať...
collageasdad
unsplash.com
  • O zaujímavé nápady a projekty na Slovensku skutočne nemáme núdzu. Možno aj ty snívaš o tom, že raz konečne rozbehneš svoj vysnívaný biznis, no k realizácii ti stále chýbajú financie. To však nemusí byť prekážka! Stačí len vedieť, kde ich hľadať...

Vraví sa, že k tomu, aby si začal podnikať, treba spraviť ten jeden povestný krok do prázdna. Potrebná je odvaha a samozrejme dobrý nápad. To všetko však možno už dávno máš a len čakáš na vhodnú príležitosť alebo na to, keď ti na účet konečne pribudne dostatočný kapitál.

Zabudni na pôžičky od známych

V skutočnosti to, čo mnohých brzdí v splnení si vlastných biznisových snov, sú len a len peniaze. Z neba nespadnú a požičiavať si ich od známych či nedajbože nebankoviek, naozaj nemusí byť dobrá voľba. Čo teda robiť, keď nemáš ani miliónový tech nápad, ktorý by zaujal investorov, ale chceš rozbehnúť niečo menšie? Je to easy: Stačí kontaktovať Slovenskú sporiteľňu a uchádzať sa o podporu pre začínajúce biznisy. Zisti viac tu.

Foto: unsplash.com

“Startupisti sú zvyknutí na investorov, ktorí ich zasponzorujú aj v prípade, že to nevyjde. My riešime tých ostatných 99 percent prípadov, ktoré sa v ideálnej situácii nenachádzajú. Ľudí, ktorí nemajú úspory, nevie ich podržať rodina a potrebujú si požičať,” povedal Tigran Aleksanyan, ktorý vedie Program pre začínajúcich podnikateľov Slovenskej sporiteľne .

Prostredníctvom neho najväčšia slovenská banka pomohla už stovkám začínajúcich podnikateľov, pričom o niektorých z nich si už na Startitup dokonca čítal. Svoje sny si napríklad splnila Dominika Onofrejová, ktorá pečie Domčine laskonky, eko batohy Waki Vaky, eshop Mobiluj.sk, Heroes laser aréna v Trnave, káva Malý Rím z Trnavy či balančné podložky Tancúchy.

“Sme konzervatívna banka a ešte pred dvoma rokmi sme ešte riešili, či zafinancujeme sex shop. Dnes už podporujeme mnohé netradičné projekty, ako Hnojomat, ktorý vyrába z konského trusu pelety, laser arény, zábavné parky, či kaderníkov, ktorí potrebujú peniaze na nové kreslo,” prezradil Tigran.

Ako vidíš, je jedno, s čím chceš podnikať. Ak má tvoj biznis nápad potenciál, v Programe pre začínajúcich podnikateľov nájdeš pomocnú ruku! Ak si navyše vezmeš úver od banky, máš 100-percentnú kontrolu nad svojím biznisom. To je obrovská výhoda oproti tomu, keď ti s rozbehnutím podnikania pomôžu investori.

Nechaj si poradiť

Slovenská sporiteľňa ti navyše neposkytne len peniaze na rozbeh, ale tiež cenné rady a skonzultuje s tebou tvoj nápad a podnikateľský plán krok za krokom. Poskytne ti tak nový pohľad na vec a pomôže pozrieť sa na tvoj sen aj z finančnej stránky. Mnohí začínajúci podnikatelia sa napríklad tak tešia zo svojho nápadu a jeho realizácie, že zabúdajú riešiť tak podstatný cash flow.

Nie je pritom nič horšie, než úžasný nápad, ktorý prináša hodnotu celému mestu či dokonca Slovensku, no ktorý zlyhá na tom, že nie je výnosný alebo udržateľný. Sporiteľňa ti preto prostredníctvom mentoringu poradí najmä v tomto smere. Napríklad, ako si spraviť vlastný prieskum trhu. 

“Klientke, ktorá si chcela otvoriť škôlku, sme zadali úlohu spýtať sa rodičov z okolia, či by boli ochotní za určitých podmienok dať svoje deti do jej škôlky. Preverila si tak ich záujem a získala prvých predbežných klientov. A my sme jej bez problémov poskytli financie,” povedal Tigran.

Premeň svoje hobby na legálny biznis

Ako to v prípade mnohých šikovných ľudí býva, často svoje záľuby realizujú len vo voľnom čase a prípadne si tak občas privyrobia. Prečo však zo svojho hobby, o ktoré ľudia prejavujú záujem, nespraviť reálny biznis? Dominika Onofrejová najprv piekla len pre radosť a blízkych. Vďaka Slovenskej sporiteľni však rozbehla svoje sladké podnikanie.

Jej celý príbeh a ďalšie succes stories, ku ktorým sporiteľňa prispela, si môžeš prečítať tu.

Nemárni už čas snívaním o svojom budúcom biznise a rozbehni svoj sen už dnes! Už vieš, ako na to. 😊

Článok vznikol v spolupráci so SLSP.

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech