Chceš uspieť? Toto sú TOP miesta Slovenska pre rozbehnutie startupu!

  • Rozbehnúť startup v slovenských podmienkach nie je med lízať, no s dávkou šikovnosti, správnych okolností a s trochou šťastia sa môže podariť čokoľvek. Aj na Slovensku existujú miesta, kde je tvoja šanca uspieť väčšia.
image_1444650662.jpeg
  • Rozbehnúť startup v slovenských podmienkach nie je med lízať, no s dávkou šikovnosti, správnych okolností a s trochou šťastia sa môže podariť čokoľvek. Aj na Slovensku existujú miesta, kde je tvoja šanca uspieť väčšia.

 

Obklop sa správnymi miestami a správnymi ľuďmi a tvoj projekt môže vystreliť do výšin. Tu je päť miesť, ktoré môžem s čistým svedomím pre rozbehnutie startupu odporučiť.

 

1. Bratislava

 

 

Potrebujeme to vôbec rozoberať? Hlavné mesto Slovenska ponúka množstvo coworkingových pracovísk, desiatky udalostí mesačne, ktoré ťa posunú ďalej ako človeka a podmienky na športové vyžitie, keď už máš počítača plné zuby,…

Impact HUB, The Spot, či Connect Coworking sú miesta, kde narazíš na toľko inšpiratívnych ľudí, ako nikde inde. V Bratislave to jednoducho žije a mnoho podnikateľov sa jej nevyhne. V niektorých oboroch totiž stále platí, že ak nebudeš v centre diania, ťažko sa niekam posunieš.

 

2. Banská Štiavnica

Možno tu nebudem úplne objektívny, no toto miesto je moja srdcovka. Jazdím sem odmalička a strávil som tu niekoľko nezabudnuteľných týždňov. 

 

 

Banská Štiavnica ponúka prekrásne prostredie pre tých, ktorí chcú byť súčasťou niečoho veľkého, no zároveň sa chcú vyhnúť rušnej Bratislave a užívať si pokoj. Odnedávna môžeš byť navyše súčasťou Luft Coworkingu, kde nezriedka narazíš aj na ľudí zo zahraničia, ktorí si sem prišli odskočiť za prácou počas dovolenky. Špeciálne toto miesto svedčí kreatívcom, pohybuje sa tu veľké množstvo tzv. “umeleckých duší.”

Po práci totálne zresetuješ mozog kúpaním v tajchách, či turistikou v Štiavnických vrchoch. 

 

3. Košice

Metropola východu neponúka o toľko menej možností, ako Bratislava. Ponuka coworkingových pracovísk je poriadne široká, spomeniem napr. co-Šicke, SALIA, či HalmiSpace

 

 

Nie každého z východu to ťahá do Bratislavy. Aj v Košiciach sa dajú robiť veľké veci. Vznikol tu napr. aj startup Goldee, ktorý však žiaľ napokon za medializovaných okolností zlyhal.

 

4. Nitra

Mesto pod Zoborom dlho odolávalo trendu coworkingových pracovísk, napokon vznikli až dve – PONK a Hive5. Nitra pomaly ožíva, vznikla tu napríklad aj populárna fejsbúková skupina Učíme sa podnikať, ktorá tu organizuje pravidelné stretká.

 

 

Ak potrebuješ urobiť prieskum, dostať feedback, či zbaliť peknú babu, stačí sa potom postaviť medzi dve univerzity a máš kopec ľudí ako na dlani.

V Nitre navyše pôsobí aj Štefan Klein, CEO jedného z najpopulárnejších slovenských startupov – AeroMobil.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK