Čítanie: žalostne podceňovaná aktivita úspešného podnikateľa

Peter Komorník / 29. septembra 2015 / Lifehacking

Čítať sa síce naučíme už ako malí, ale koľkí z nás túto schopnosť aj naďalej s nadšením rozvíjajú? Pritom presne to by sme mali robiť. Čítanie a vzdelávanie sa, ktoré z toho vyplýva, sú jedny zo základných predpokladov na úspech pri podnikaní.

 

Pri rozbiehaní startupu ti okrem veľa iných vecí chýba aj tá najzásadnejšia – skúsenosti a nimi podporené vedomosti. To je normálne, veď predsa ešte len začínaš. Ale to neznamená, že sa k týmto vedomostiam nemôžeš dopracovať inak. Nie si prvý, ktorý mieri priamou čiarou k úspechu. Naopak, je veľa takých, ktorý enormný úspech dosiahlo – a následne sa o skúsenosti rozhodli podeliť prostredníctvom kníh. A je len veľmi málo spôsobov učenia, ktoré sú tak rýchle a efektívne, ako čítanie kníh.

 

 

(vľavo) CEO Sli.Do Peter Komornik, (vpravo) Marketing and Content Manager Sli.Do Juraj Holub

 

Pridaj sa k Stevovi Jobsovi a premeň spolu s ním tvár celého počítačového priemyslu, zariskuj spolu s Elonom Muskom, alebo buď priamym svedkom pri raketovom úspechu a následnom úpadku legendárneho Blackberry… prostredníctvom kníh! Či už ide o jedinečné skúsenosti, rady do života, alebo príbehy, ktoré ťa prinútia zamyslieť sa a nepustia ťa, dokým ich celé nepreskúmaš – všetko to nájdeš  knihách.

 

Tu je osem skvelých príkladov inšpiratívnych kníh pre každého ambiciózneho podnikateľa. Sľubujem, že nebudeš ľutovať strávený čas pri ani jednej z nich…

 

1. Steve Jobs (Walter Isaacson)

 

 

2. Elon Musk: Tesla, SpaceX, and the Quest for a Fantastic Future (Ashlee Vance)  

 

 

3. Hatching Twitter: A True Story of Money, Power, Friendship, and Betrayal (Nick Bilton)

 

 

4. Losing the Signal: The Untold Story Behind the Extraordinary Rise and Spectacular Fall of the Blackberry (Jacquie McNish, Sean Silcoff)

 

 

5. Netflixed: The Epic Battle for America’s Eyeballs (Gina Keating)

 

 

6. Startupland: How Three Guys Risked Everything to Turn an Idea into a Global Business (Mikkel Svane)

 

 

7. The Everything Store: Jeff Bezos and the Age of Amazon (Brad Stone)

 

 

8. Marissa Mayer and the Fight to Save Yahoo! (Nicolas Carlson)

 

 

Každá zo spomínaných kníh ťa zavedie hlbšie do sveta, v ktorom sú rast, udržateľnosť a úspech tými hlavnými métami. Jeseň a zima sú k tomu ako stvorené na dlhé večery strávené v spoločnosti hodnotných kníh. Nenechaj si ich ujsť! 

 

Zdroj: Medium

Pridať komentár (0)