Čo bude s neslávne známym Bonaparte, v ktorom býval poslanec Fico? Pred odchodom tam nenechal ani parkety

  • Budova, v ktorej mal byt aj bývalý premiér Robert Fico, má nového správcu
  • Okresný úrad vymenil predchádzajú správkyňu bez udania dôvodu
  • Byt je neobývaný od minulého roka
komplex bonaparte, robert fico
SITA/Braňo Bibel, SITA/Jana Birošová,
  • Budova, v ktorej mal byt aj bývalý premiér Robert Fico, má nového správcu
  • Okresný úrad vymenil predchádzajú správkyňu bez udania dôvodu
  • Byt je neobývaný od minulého roka

Okresný súd Bratislava sa po roku a štyroch mesiacoch rozhodol vymeniť správcu majetku odsúdeného daňového podvodníka Ladislava Bašternáka. Konkurz riadi po novom správca Martin Sečanský, nahradil tak správkyňu Lenku Ivanovú, ktorú Okresný úrad vymenil bez udania dôvodu.

Medzi majetok, ktorý bude spravovať, patrí nielen byt bývalého predsedu vlády, ale aj nebytové priestory luxusného komplexu a zbrane, informovali o tom Aktuality.

Podnikateľ Ladislav Bašternák si momentálne odpykáva päťročný trest vo väznici s najnižším stupňom stráženia. Odsúdený bol za dvojmiliónovú vratku DPH. Okrem toho, zabavený mu bol aj jeho majetok, vrátane bytu v Bonaparte s hodnotou nad 1,6 milióna eur.

Bonaparte
zdroj: SITA/Braňo Bibel

Podľa Denníka N, v konkurze toho mohlo byť výrazne viac. Ešte pred rozsudkom však daroval manželke a ďalším príbuzným niekoľko bytov a všetky svoje autá. Do oficiálneho súpisu majetku v konkurze sa tak nedostali ani ďalšie byty v Bonaparte, či vila pod Slavínom.

Takýto postup mu prešiel, keďže Ivanová nepodala odporovaciu žalobu, hoci ju k tomu vyzval nadriadený Okresný úrad. „Ako konkurzný správca som nemala zákonnú možnosť podať žaloby, nakoľko zákon máme taký, aký máme,“ odôvodnila pre Aktuality svoje rozhodnutie bývala správkyňa.

Prevedený majetok aj napriek tomu však stále môže pripadnúť štátu. Súd totiž tento majetok zablokoval a rodina Ladislava Bašternáka s ním nemôže nakladať až do rozhodnutia súdu.

Na prvú dražbu prišli len novinári

V polovici marca sa uskutočnilo prvé kolo dražby. Okrem správkyne, jej spolupracovníkov, notára a novinárov však neprišiel nikto. Luxusný byt sa dražil za 1,67 milióna eur, uviedol vtedy Denník SME. Kedy prebehne druhé kolo, je otázne. Vyvolávacia cena by sa ale mala znižovať.

Byt má rozlohu 377,64 metrov štvorcových a nachádzajú sa v ňom aj dve veľkoplošné terasy s výmerou 111,02 metrov štvorcových. Potenciálnych záujemcov nedokázal presvedčiť ani výhľad z hradného kopca v jednej z najdrahších lokalít na Slovensku.

Expert na etiketu: Slovenskú tvrdohlavosť v sebe nezaprieme. Keď vyjdeš z barbershopu, nedostaneš nálepku gentleman

Kupcov mohla odradiť zlá povesť, ale aj stav, v ktorom sa byt nachádza. Okrem chýbajúcich podlahových krytín, ostal byt aj bez zariaďovacích predmetov, kuchynskej linky, neobloženého krbového telesa, armatúr či interiérových dverí, informovala Pluska.

Kritizovaný premiér

Byt bývalého premiéra je od konca minulého roka neobývaný. Samotný Robert Fico bol často kritizovaný, že býva v luxusnom komplexe odsúdeného podnikateľa, čo odôvodňoval tým, že na stretnutia so štátnikmi potrebuje mať reprezentatívne priestory. V Bonaparte býval od roku 2012. Mesačné nájomné ho pritom stálo 2 650 eur.

Zdroje: Aktuality, Denník N, Denník SME, Pluska, SITA, TASR

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK