Čo pred nami Putin skrýva? Môžu to byť dvojníci, ale aj vopred pripravené videá

  • Vladimir Putin má mať dvojníkov
  • Stretnutie s letuškami bolo nahraté dopredu
  • Počas demonštrácií si užíval dovolenku vo svojej vile
Prezident Ruskej Federácie Vladimir Vladimirovič Putin
Prezident Ruskej federácie Vladimir Vladimirovič Putin TASR/AP/Sergei Ilyin TASR/AP/Alexei Danichev
  • Vladimir Putin má mať dvojníkov
  • Stretnutie s letuškami bolo nahraté dopredu
  • Počas demonštrácií si užíval dovolenku vo svojej vile

Internetom sa už od čias vojny na Ukrajine šíria rôzne klamstvá o prezidentovi Ruskej federácie Vladimirovi Putinovi, o vojne samotnej, ktorú šéf Kremľa nenazýva vojnou, ale špeciálnou vojenskou operáciou. To, že Putin klame alebo nepomenúva veci tak, ako by sa správne pomenovať mali, je skutočne od vodcu takej krajiny zvláštne, avšak v spojitosti s menom Putin to až také zarážajúce nie je.

Konšpiračné weby nám ponúkli, a stále ponúkajú, hneď niekoľko dezinformácií ohľadom vojny na Ukrajine, prezidenta Zelenského či hoaxy v spojení so Západom. 

Na rôzne „konšpiračné“ teórie prichádzajú aj odborníci, ktorí o Putinovi vedia, že nehrá fér. Putin bol niekoľkokrát aj pred vojnou označený za podvodníka, ktorý má niekoľko dvojníkov, rovnako ako sa internetom šírilo video s letuškami z konferencie, na ktorom Putin sedel, ale v skutočnosti nesedel?

Keďže žijeme v digitálnej a rýchlej dobe, možné sú oba scenáre. Aj to, že Putin má dvojníkov, ale aj to, že sme naozaj natoľko upodozrievaví, že hľadáme lož aj tam, kde možno nie je.

70 rokov prezidenta Ruskej federácie Vladimira Putina a jeho „všemocná“ vláda

Putin má dvojníkov

Podľa informácií agentúry Unian, šéf ukrajinskej vojenskej spravodajskej služby Krylo Budanov tvrdí, že ruský prezident Vladimir Putin má minimálne troch dvojníkov. Budanov vraví, že v rozviedke sú ľudia, ktorí sa na Putinových dvojníkov špecializujú.

„Ja osobne nie som na Putina špecialista. Ale podľa mňa sú určite aspoň traja dvojníci, ktorých ihneď spoznám,“ povedal Budanov v rozhovore s Natalijou Mocejčukovou, ukrajinskou novinárkou.

Už na začiatku invázie Ruska na Ukrajinu vo februári, sa hovorilo, že ruský prezident Putin je vážne chorý. Denník Spectator tvrdí, že Vladimir Putin má rakovinu či parkinsona. Podľa zdrojov britskej tajnej služby MI6 je Putin možno už mŕtvy a dvojník ho nahrádza už veľmi dlho.

Vladimir Putin a ruské zástavy
zdroj: TASR/Ramil Sitdikov, Sputnik, Kremlin Pool Photo via AP

Ako tvrdí Budanov, jeden z dvojníkov mohol byť aj na nedávnom summite v Teheráne s tureckým prezidentom Erdoganom. Ako dôkaz uvádza šéf spravodajskej služby na Ukrajine práve tvar Putinových uší, o ktorých tvrdí, že sa v priebehu rokov zmenili.

„Len naznačím. Dvojníci Putina mali iné zvyky, spôsoby, chôdzu a niekedy, ak ste sa dobre pozreli, rôznu výšku,“ uvádza Krylo Budanov pre portál Wionews.

Špekulácie o Putinových dvojníkoch kolujú médiami už dlhšie. O tom, že Putin využíva služby dvojníkov, je presvedčený aj ruský advokát Mark Fejgin, ktorý obhajoval niekoľko opozičných osobností. Fejgin však tvrdí, že dvojníci Putina určite na verejných akciách nezaskakujú, dokonca tvrdí, že sa na neho ani nemusia podobať.

„Nie je to tajomstvo. Jazdia v autách, aby odlákali pozornosť. V jednom z áut s vlajkou ide dvojník, ktorý je pracovník tajnej služby FSO,“ uviedol Mark Fejgin.

„Poslať na verejnosť alebo aj dať na video dvojníka, to je šialenosť. Veľmi tomu neverím,“ povedal Fejgin. 

Putin dvojníkov odmietol

Agentúra Reuters uviedla, že Putin priznal, že mu bola z bezpečnostných dôvodov ponúknutá možnosť, aby mal svojho dvojníka práve na verejné vystupovanie, ale tvrdí, že túto ponuku odmietol a nikdy dvojníka nevyužil. Tieto ponuky však boli aktuálne začiatkom nového tisícročia, a to pri obavách o začínajúcom terorizme.

Všetky teórie, ktoré hovoria o Putinových dvojníkoch, sú nepodložené faktami, a tak sa môžeme len domnievať či špekulovať o pravdivosti týchto informácií.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Zdroje: Spectator, Wionews, Reuters, Twitter/Shayan Sardarizadeh, Daily Mail, The Sun, Telegram/Faridaily

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá