COVID-19 je späť v Číne. Zaznamenali tam najvyšší denný prírastok infikovaných od apríla

  • Čína zaznamenala v pondelok 61 nových prípadov nákazy
  • Štrnásť nakazených hlási provincia Liao-ning
čína covid-19
Unsplash
  • Čína zaznamenala v pondelok 61 nových prípadov nákazy
  • Štrnásť nakazených hlási provincia Liao-ning

Čína zaznamenala v pondelok 61 nových prípadov nákazy novým druhom koronavírusu, z toho 57 je výsledkom domáceho prenosu. Je to najvyšší denný prírastok od 14. apríla, keď bolo zistených 89 väčšinou dovezených prípadov, uviedla agentúra AFP s odvolaním sa na Národnú zdravotnícku komisiu.

Nové prípady sú sústredné do troch ohnísk. Štyridsaťjeden nových domácich prípadov bolo zaregistrovaných v regióne Sin-ťiang, kde v polovici júla došlo k náhlemu nárastu počtu infikovaných v hlavnom meste Urumči.

Štrnásť nakazených hlási provincia Liao-ning, kde sa minulý týždeň objavilo nové ohnisko v meste Ta-lien. Na tamojšom letisku preto zrušili do pondelňajšieho rána 412 príletov a odletov.

ČR má 10x viac aktívnych prípadov nákazy ako Slovensko a 13x viac mŕtvych

Posledné dva prípady, prvé od konca mája, sa zistili v susednej provincii Ťi-lin ležiacej neďaleko severokórejských hraníc.

V súvislosti s nárastom počtu infikovaných spustili čínske úrady hromadné testovanie v mestách Ta-lien a Urumči. V Urumči je druhá vlna hromadného testovania zameraná na osoby, ktoré mali prvýkrát negatívny výsledok. Zatiaľ tam bolo testovaných viac ako 2,3 milióna ľudí.

Zdroj: TASR

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech