Crowdfunding pod paľbou kritiky: Druhá veľká fraška v priebehu niekoľkých dní!

  • Coolest, spoločnosť stojaca za jedným z najpopulárnejších projektov v histórií Kickstarteru, je pod ostrou paľbou kritiky.
image_1448280416.jpeg
  • Coolest, spoločnosť stojaca za jedným z najpopulárnejších projektov v histórií Kickstarteru, je pod ostrou paľbou kritiky.

 

Coolest Cooler je po Pebble Time druhým najväčším projektom na Kickstarteri vôbec. Teraz však spoločnosť poriadne naštvala svojich backerov, ktorým produkt sľúbila doručiť vo februári 2015. Nestalo sa. Firma bola ticho, na 12.000 komentárov nereagovala a asi dúfala, že ľudia zabudnú. Teraz však všetci kupujúci neveria vlastným očiam. Coolest Cooler sa totiž objavil na Amazone s cenovkou $500 dolárov. Spoločnosť podľa vlastných slov takto potrebuje zarobiť peniaze, aby ho mohla vylepšiť a udržať vôbec svoju existenciu nad vodou. 

 

 

Tí sa samozrejme hnevajú. Nikto nerozumie, prečo backeri nedostali produkt ako prví. S $13 miliónmi dolárov a 60,000 predanými chladičmi je produkt druhou najziskovejšou kampaňou v histórií crowdfundingu. Coolest je vlastne chladiaci box, ktorý má navyše bluetooth a reproduktory. Taká americká srandička.

 

Ryan Grepper, muž, ktorý je za Coolest Cooler zodpovedný, vydal vyhlásenie, kde tvrdí, že ľudia v prvom rade musia chápať, čo Kickstarter je. Nie je to o nákupe produktov, ale o podpore rozbiehajúceho sa projektu. Ľudia nefinancujú vec, ľudia financujú vývoj a proces. Druhým dôvodom je údajne štrajk v továrni, ktorá pre Coolest Cooler dodáva chladiace mechanizmy. 

 

 

 

Aby som však bol fér, produkt sa na Amazone predáva výrazne drahšie, než za akú cenu si ho kúpili backeri. Na Kickstarteri ťa produkt, ktorý si však zatiaľ nedostal, stál $185 dolárov, kým na Amazone to je celých $500! V posledných dňoch sa crowdfunding prepiera zo všetkých strán, len pred pár dňami sme informovali o fraške najväčšieho európskeho projektu v histórií crowdfundingu – dronoch Zano.

 

zdroj: theverge.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech