Ďalší prúser: Nový iPhone 6S sa nadmerne prehrieva!

Martin Kráľ / 29. septembra 2015 / Tech a inovácie

Nové iPhony sú už pár dní na pultoch vybraných Apple Store, no Apple sa ani tento rok nevyhol problémom, tak ako po minuloročnej „bendgate“, keď sa väčší variant Plus pri nadmernej záťaži ohýbal. Tento rok sa problémy týkajú aj klasického iPhonu 6s a ide o nadmerné prehrievanie.

 

O tomto probléme sa začalo rozprávať už pár hodín po spustení predaja. V Startitup sme si 2 dni dozadu kúpili rovno 2 modely 6S a na vlastnej koži sme si overili, že teplota iPhonov v pokojovom režime často dosahuje až k 39 °C. Len pre porovnanie minuloročná generácie sa pohybovala okolo hranice 32 °C.

Samotná teplota by ale nemusela byť problém, keby sa priamo neodrážala aj na funkciách. iPhony často pri otvorení fotoaparátu neumožňujú zapnúť kvôli vysokej teplote blesk a podľa systémovej hlášky nezostáva nič iné, než chvíľu počkať, až sa iPhone 6S trochu schladí.

Zatiaľ ale nevieme, koľko modelov je podobnou chybou postihnutých a či vôbec existuje jednoduché riešenie, vďaka ktorému by sa podarilo prehrievaniu u ďalších mobilov obmedziť. Keby áno, pokojne by sa mohlo stať, že na Slovensko by už dorazila opravená verzia bez podobných problémov.

 

zdroj: engadget.com

Pridať komentár (0)