Daniel skoro zomrel pri autonehode, svoj život zmenil od základov. Pomáha ľuďom riešiť emocionálne zranenia z detstva

  • Danielovi vážna nehoda zmenila život
  • Rozpráva o tom, ako sa musel zotaviť mentálne, nielen fyzicky
Daniel Legát
Archív Daniel Legát
  • Danielovi vážna nehoda zmenila život
  • Rozpráva o tom, ako sa musel zotaviť mentálne, nielen fyzicky

Dospievajúci Daniel Legát si zo života ešte ťažkú hlavu nerobil. Zdalo sa mu, že ho nič netrápi a bol úplne stotožnený s tým, kým je. Keď však v osemnástich utrpel ťažké zranenia pri autonehode, jeho život sa obrátil hore nohami. Po nehode, ktorá ho takmer stála život, si uvedomil, že nie je takým človekom, akým by chcel byť. 

Práve tento „budíček“ bol však základným pilierom potrebnej zmeny. Pri náraze utrpel 16 zlomenín, opuch mozgu, pomliaždené pľúca a takmer mu amputovali nohu. Hneď ako sa prebral v nemocnici, uvedomil si, že potrebuje žiť inak. Jeho rodina si nevydýchla ani vtedy, keď sa Daniel vrátil z nemocnice domov.

Krátko po jeho návrate, keď sa Daniel ešte sám liečil zo svojich mnohých zranení, jeho brat spáchal samovraždu. Mladý rodák z Martina si smrť svojho brata spojil so svojou druhou šancou na život a rozhodol sa pomôcť nielen sebe, no aj ľuďom, ktorí potrebujú osvietiť tmavé zákutia ich mysle. 

Pomocná ruka pre každého, kto o ňu stojí

Keď si Daniel dostatočne vyliečil telo, vydal sa na cestu sebarozvoja. So svojou terajšou manželkou odišiel do Anglicka, kde do naberania vedomostí investoval väčší obnos peňazí a ešte väčší počet hodín. Dnes svoje vedomosti o ľudskom vnútre odovzdáva prostredníctvom individuálnych sedení aj rôznych kurzov.

Daniel je presvedčený, že emocionálne zranenia z detstva si nosíme do dospelosti. Práve preto niektorí ľudia padajú do nezdravých návykov alebo majú problémy vo svojich vzťahoch. My sme sa Daniela pýtali nielen na život pred a po nehode, no aj na to, čo mu pomohlo prekonať vlastné temné momenty. Prezradil nám, ako vyzerá jeho bežný deň a prečo bol pred nehodou „stratený“. 

  • Ako vyzeral jeho život pred nehodou 
  • Prečo bol Daniel stratený 
  • Čo bolo na zotavovaní z nehody najťažšie 
  • Ako pomáha svojim klientom

Môžeš nám povedať viac o tvojom živote pred autonehodou v roku 2014? Čo ťa vtedy trápilo?

Paradox je, že vtedy som si myslel, že ma netrápi vôbec nič. Bol som plne stotožnený so svojimi myšlienkami bez akéhokoľvek hlbšieho zamyslenia. Nemal som žiadnu víziu do budúcnosti, nemal som sa rád, utekal som do závislostí ako fajčenie cigariet a mari*uany, hranie PC hier a alkoholu som sa tiež nevyhýbal.

V preklade, robil som čokoľvek, aby som nemusel čeliť svojim emóciám. A čo bolo na tom najsmutnejšie, že som sám seba považoval za zlého človeka.

Čo si myslíš, že ťa viedlo k závislostiam a pocitu stratenosti v tej dobe?

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Najnovšie videá

Trendové videá