Danny Gold: Supertalent, ktorý zachránil tisíce ľudí

  • Danny Gold. Vyvinul jeden z najlepších obranných systémov na svete. Na geektime konferencii, ktorá sa konala minulý týždeň poodhalil budúcnosť bezpečnostných technológii.
image_1410176273.jpeg
  • Danny Gold. Vyvinul jeden z najlepších obranných systémov na svete. Na geektime konferencii, ktorá sa konala minulý týždeň poodhalil budúcnosť bezpečnostných technológii.

 

Nie je ľahké byť v Dannyho koži. Vždy keď vkráča na nejakú biznis konferenciu, vytvorí sa okolo neho tlupa nadšencov. Ľudia ho zastavujú každú minútu, aby mu mohli odpitchovať svoju startupovú ideu. Ženy vytvárajú dlhé rady aby sa s ním mohli odfotiť. No bývalý šéf vývoja a výskumu Izraelského ministerstva obrany vníma publicitu s pokorou. 

Pokiaľ do tohto momentu ešte neviete, čo Dannyho tak preslávilo, tak je to izraelský Iron Dome, ktorý úspešne zasiahol 1000 rakiet vypálených toto leto z pásma Gazy na Izrael.

Danny na startupovej geektime konferencii povedal: ‚‚Nikto neveril, že Iron Dome bude fungovať. “Každý komu som o tom povedal, túto ideu zamietol ako neuskutočniteľnú. Tvrdili, že to potrvá 15-20 rokov a bude to stáť miliardy dolárov.“

“Tak som sa do toho pustil bez autorizácie“.

“Mal som k dispozícii veľmi seriózny tím ľudí o počte 300-400 ľudí s brilantnými nápadmi. Podarilo sa nám systém vyvinúť len za 3 roky. Pracovali sme bok po boku bez akejkoľvek personálnej hierarchie. V noci sme takmer nespali a pracovali do neskorého rána, deň čo deň.“

Iné krajiny sa pokúšali vyvinúť podobný ochranný systém, no nedokázali to. Jedná sa o veľmi sofistikovanú technológiu a už teraz máme jej druhú a tretiu generáciu. Zahrňuje v sebe posledné poznatky z navigácie, mapovania, genetických algoritmov, cyber….proste množstva vedeckých disciplín.

Jednou z hlavných technologických výziev bolo vyvinúť systém, ktorý bude dosť rýchly na to, aby zasiahol prichádzajúce rakety o rýchlosti 700 metrov za sekundu (len pre porovnanie – strela z pištole letí rýchlosťou 400 metrov za sekundu).

Strela z Irone Dome má svoje vlastné oči, chytré senzory a mozog. Proste robí si čo chce, no skoro vždy zasiahne cieľ.
Danny v súčasnosti riadi svoju vlastnú firmu s názvom Gold R&D Technology and Innovation Ltd. No stále pracuje na vývoji vojenských technológii ako súčasť svojej povinnej vojenskej rezervnej služby.

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech