Dáta bez pátosu zverejnili ďalší úderný status. Kritizujú zákaz cestovania a hľadajú strateného Mikasa

  • Analytici z Dát bez pátosu opäť upozorňujú, že vládne opatrenia nie sú až tak premyslené
  • Reagovali na včerajšiu vládnu stopku pre dovolenkárov
  • Tvrdia, že efektívnejšie by bolo, ak by sa radšej sprísnili opatrenia pri prechode cez hranice
dovolenka, koronavírus, letisko
TASR/AP Photo/Miroslav Lelas
  • Analytici z Dát bez pátosu opäť upozorňujú, že vládne opatrenia nie sú až tak premyslené
  • Reagovali na včerajšiu vládnu stopku pre dovolenkárov
  • Tvrdia, že efektívnejšie by bolo, ak by sa radšej sprísnili opatrenia pri prechode cez hranice

Analytici z Dát bez pátosu kritizujú nové opatrenia vlády. Reagujú tak na včerajšie opatrenie z balíku LEX KORONA, ktorým vláda zakázala ľudom cestovať do zahraničia. Tvrdia, že cestovanie sme nemuseli zrušiť úplne, skôr sme mohli zapracovať na opatreniach pri prechode cez hranice. Ukazujú aj to, ako model cestovania vyzerá v iných krajinách. 

Analytici na ilustrácii COVID mapy ukazujú, že od 2. decembra sa v určitých regiónoch prakticky nič nezmenilo. „Je toto možné? Ubehlo 100 dní, pozatvárané všetko: školy, služby, kaderník, kvetinárstvo, obchody, reštiky. Všetko. Je toto možné? A regionálny hygienik v ČIERNEJ Žiline s krízovým štábom zasadal včera. Včera 18. marca. Plné nemocnice mali na Považí / Kysuciach / Turci / Liptove v novembri a decembri, lekári nemal sviatky, lebo slúžli a teraz si to po 100 dňoch na Veľkú Noc zopakujú. “

DNES o 12:35 v Televízia TA3 v relácii TAK TAKTO!? s moderátorkou Anka Žitná Lučaiová ❗️Vybrali sme fotku z relácie z…

Uverejnil používateľ Dáta bez pátosu Štvrtok 18. marca 2021

Analytici vidia v problém aj v nesprávnom nastavovaní opatrení. „Je toto možné? Stále meriame Slovenské priemery, zatvárame VŠETKO alebo NIČ, CELO a PLOŠNE, JEDNOTKA alebo NULA – ako vypínač svetla v dome. Celé zle. Nitra bola na 3 Krále na 5-násobku Žiliny a dnes je Žilina na 9 násobku Nitry.

Analytici upozorňujú na to, že Slovensko nemá v čase najväčšej pandémie kto riadiť. „Je toto možné? Slovensko nemá: riadneho ministra zdravotníctva, akčného hlavného hygienika s 30-timi podriadenými, ministra práce, aby konečne dali všetkým infikovaným a ich okoliu v izolácii 100% PN-ku na 2-4 týždne, nemá správne upratané priority.

PREHĽAD: Vláda zakázala dovolenky, Lex korona prizná odškodné rodinám zosnulých zdravotníkov

Taktiež upozorňujú na to, že o hlavnom hygienikovi nie je už mesiac takmer nič počuť. „Takto to nemá žiadna krajina. Slovenskom korona putuje vo vlnách ako tsunami a v regiónoch sa pri otázkach starostov a riaditeľov škôl mnoho hygienikov tvári ako keby mali na starosti len osýpky a prasačí mor. Hlavný hygienik – ich šéf sa stratil a nevidno ho vôbec už asi mesiac.

Vláda včera zakázala dovolenkovať 

Vláda včera zakázala ľudom vycestovať za hrahnice z dôvodu rekreačných účelov, inak povedané, dovolenky v zahraničí sú zakázané. Cestovanie za hranice síce povolené bude, no bude výrazne obmedzené. Na to, aby si vycestoval na dovolenku, budeš musieť mať pádny dôvod, z rekreačných dôvodov sa za hranice nedostaneš. Kontroly budú sprísnené.

Analytikom sa tento krok nepozdáva, respektíve vedeli by si predstaviť úplne iné riešenie. „A viete, čo sme spravili? Zakázali sme ľuďom cez vládu chodiť a ísť na dovolenky. Asi na dosť dlho. Pol milióna ľudí (asi skôr 1 a pol milióna ľudí) prekonalo coronu. Pol milióna ľudí je zaočkovaných aspoň I. dávkou, pričom 1/4 milióna už má dnes dávky dve. A NIKTO NEMÔŽE NIKAM. Zas riešenie: všetci alebo nikto, hneď a zaraz. Namiesto smart karantény, e-aplikácie, policajtov navštevujúcich 2x do týždňa z cudziny príchodzích, namiesto ich testovania a požadovania PCR testu pri vstupe do krajiny.“

AKTUÁLNE: Čakáreň na očkovanie konečne funguje, seniori sa už nemusia biť o miesta

Ukazujú aj model cestovania v iných krajinách. „Dcéra odišla vo februári naspäť do Dánska: pred príchodom negatívny test starý max 24 hodín, na 10 dní karanténa, po príchode do 24 hodín PCR test – musí byť negatívny, vykúpenie z karantény tretím PCR testom na 5. deň.Hotovo: je jedno KTO príde do krajiny, či loďou, vlakom, autom, lietadlom. A ak poruší karanténu, tak zle-nedobre. Koniec hlásenia.“

Zdroj: Facebook/ Dáta bez pátosu

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech