Realitný deal desaťročia: Partneri ESETu kúpili hotel Carlton

  • Skupina slovenských investorov kúpila bratislavský hotelový komplex Carlton.
fdd
  • Skupina slovenských investorov kúpila bratislavský hotelový komplex Carlton.

Známy hotelový komplex Carlton bol pred pár dňami predaný. Bývalí majitelia – skupina amerických investorov na čele s Ericom Assimakopoulusom, ho predali za nezverejnenú sumu.

Novými majiteľmi Carltonu sa stala skupina slovenských investorov, ktorej členmi sú partneri slovenského ESETu Rudolf Hrubý a Maroš Grund a majiteľ ARTHUR real estate group Erik Mikurčík.

Prestížna historická budova

Komplex Carlton má bohatú históriu, ktorá siaha až do 13. storočia. Počas svojej existencie sa stal jedným z najprestížnejších aktív strednej Európy.

image

foto: carlton.sk

Po jeho privatizácii na konci 90. rokov minulého storočia bol Carlton kompletne prestavaný novými majiteľmi zo skupiny Suez-Tractabel. Tí ho v roku 2004 predali skupine investorov, ktorá ho za 12 rokov významne rozšírila a zveľadila.

Slovenskí investori teda kúpili komplex, ktorý má viac ako 60 000 m2 zastavanej plochy, na ktorej sa okrem hotela nachádza kasíno, kancelárske priestory a obchody.

Ciele nových majiteľov

Podľa konateľky Carlton Property Zuzany Kalmanovej: „Cieľom nových majiteľov je pokračovanie v rozvoji hotela, jeho prepojenie so Slovenskou národnou galériou a dostavba priľahlej administratívnej budovy Mostová 4„.

fachada

foto: tripadvisor.com

Noví investori považujú Carlton a jeho históriu za neoddeliteľnú súčasť Bratislavy, takže súčasťou ich vízie je aj aktívne zapojenie komplexu do kultúrneho a spoločenského života hlavného mesta.

Viac príležitostí v centre mesta pre obyvateľov Bratislavy je určite pozitívny plán, a ak sa podarí zrealizovať tak, ako je predstavený, Bratislava by sa mohla posunúť znova o krok bližšie k úrovni európskych metropol. Potenciál na to určite má.

zdroj titulnej fotografie: arec.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech