Deň v živote salesáka STARTITUP

Filip Mosnár / 16. marca 2017 / Zo Slovenska

zdroj: Linda Cebrová

Dávnejšie sme ti priblížili život redaktora u nás v Startitup, teraz ti však ukážeme, ako vyzerá bežný deň salesákov. Mnoho ľudí má celkom skreslené predstavy o tom, čo tu vlastne robíme alebo nerobíme. Zatiaľ, čo redaktori majú vyšľapanú cestičku od tulivakov ku kávovaru a chladničke, my „obchoďáci“ musíme zväčša stihnúť obehnúť celé mesto.

Sme stále v pohybe a časovo neustále na hrane, aj preto nie je naším primárnym pracoviskom office, ale auto. Sú si toho vedomí aj v slovenskom Citroëne a rozhodli sa nám požičať na Startitup test ich novinku Citroën C3. Vybrať sme si pritom mohli z 36 farebných kombinácií, takže nejde o žiaden nudný kúsok, ale mestské auto, ktoré má štýl (ak máš vkus).

Tento model si už pravdepodobne videl na kamiónoch idúcich z Trnavy. Práve tu sa totižto C3 vyrába.

zdroj:Linda Cebrová

 

Aj keď sa to u nás v office začína približne okolo 9 ráno, my salesáci prichádzame a aj odchádzame spolu s sbs-karmi. Pri tejto práci je jasne vidieť, že deň má len skromných 24 hodín a dni, kedy nie sme naplno vyťažení, akoby ani neboli. Produktivita je základ, ale tá je nemožná bez poriadnych raňajok. A tu to všetko začína. YEME ponúka všetko, čo ťa pripraví na deň plný meetingov, stretnutí a brainstormingov.

zdroj:Linda Cebrová

Po ceste nás už nevytočí ani dopravná spoločnosť a ich zaplátané cesty, v ktorých po prvom daždi necháš pneumatiku. C3 má už známu technológiu Citroën Advanced Comfort®, vďaka ktorej ti slovenské cesty nepokazia náladu. Tento patentovaný prístup, zahŕňa nielen komfortné pruženie podvozku, či pohodlné sedadlá ale aj ergonómiu, akustický komfort a ďalšie.

zdroj:Linda Cebrová

Rýchle raňajky, káva a telefonát od klienta, že to stretnutie musíme presunúť o 30 minút. Aj takto sa to často začína. A keď je meeting na Ventúrskej, kde nezaparkuje ani bicykel tvárime sa, že všetko je v najlepšom poriadku.

zdroj:Linda Cebrová

Pomocnú ruku nám podáva podzemné parkovisko v Tatra Centre a Airbump®, s ktorým sa nemusíš báť , že keď niekto otvorí dvere viac ako na 30cm, tak ti oškrie lak.

zdroj:Linda Cebrová

Na obed je už naplánovaný brainstorming na druhej strane mesta. Prichádza čas, kedy už káva nepomáha a chcelo by to výber zo Spotify, pričom základom je kvalitný zvuk. Aj tento sound test zvládla C3 na jednotku.

zdroj:Linda Cebrová

Cestou cez most sme sa zabávali s Citroën ConnectedCAM®, zabudovanou full HD kamerou. Pomocou aplikácie a smartfónu sme nami vyhotovené fotky a videá mohli priamo postnúť na sociálne siete.

zdroj:Linda Cebrová

Keď už je všetko vybavené, klienti sú plní očakávaní, aké návrhy im pošleme a my sa uberáme naspäť do office. Tu už v zasadačke začína kreatívny proces a robia sa prezentácie. Keď už sme vyčerpali aj posledný kúsok motivácie, je čas to zabaliť a pobrať sa na tréning.

Aj takto teda môže vyzerať deň člena tímu Startitup. Bola by to práca aj pre teba?

Všetky fotografie boli zhotovené fotoaparátom Nikon.

Pridať komentár (0)