Desivé varovanie pravej ruky Putina: Zaútočíme na Paríž a Londýn, využijeme aj špeciálnu muníciu

  • Pravá ruka Vladimira Putina Dmitrij Medvedev sa vyhráža
  • Na Londýn a Paríž by použil špeciálnu muníciu
Dmitrij Medvedev a tank
TASR/Michal Svítok, Archív Canva
  • Pravá ruka Vladimira Putina Dmitrij Medvedev sa vyhráža
  • Na Londýn a Paríž by použil špeciálnu muníciu

Dmitrij Medvedev, podpredseda ruskej Bezpečnostnej rady a bývalý ruský prezident, znova nešetril vyhrážkami. Na známej sociálnej sieti hrozí Francúzsku a Británii útokmi na ich hlavné mestá. Rusko vraj zaútočí, ak by Ukrajina začala útočiť francúzskymi a britskými raketami. 

Nie je to prvýkrát, čo sa Medvedev rozčuľoval nad Londýnom. Minulý rok na Telegrame nazval Angličanov „degenerovanými“ a prehlásil ich za večných nepriateľov Ruska. 

Tentokrát však možné útoky neobmedzil iba na tie slovné. Pred pár dňami totiž na sociálnej sieti telegram prehlásil, že za určitých okolností použijú na európske metropoly špeciálnu muníciu. Nepáči sa mu, že by Ukrajina mohla útočiť britskými a francúzskymi raketami. Tieto útoky by podľa neho „napokon neviedli idioti vo vyšívaných košeliach, ale Briti a Francúzi“. Vyšívanými košeľami Medvedev zjavne narážal na tradičné ukrajinské kroje.

Ruská armáda sa na tento scenár pripraví

„Odpoveď na to za určitých okolností poletí nielen do Kyjeva. A to nielen klasickými výbušninami, ale aj špeciálnou muníciou. Nácvik reakcie na takéto útoky je cieľom plánovaných cvičení. A dokonca aj nie úplne vzdelaní blbci Jeho kráľovského veličenstva by to mali pochopiť,“ píše ďalej ruský politik. Ďalej dodáva, že boj proti Putinovi, je boj proti Rusku. 

Medvedevove rozhorčenie je zrejme reakciou na nedávnu návštevu Davida Camerona, britského ministra zahraničia na Ukrajine. Cameron je tiež bývalým britským premiérom. Medvedev píše, že si ho ešte z tých čias pamätá. 

„Na toho chlapa si pamätám celkom dobre. Pracoval som s ním, keď sa stal premiérom. Obyčajný nudný Brit. V tom čase bol radostne hlúpy a vyzeral ako mladý diabol, ktorý sa vyžíval vo svojej nečakane nadobudnutej pozícii. Mimochodom, vtedy nebol ani patentovaný rusofób. Takže priemer, nič viac,“ rozhovoril sa na Medvedev na adresu britského ministra.

Nakoniec mu však venoval aj varovanie: „David – mal by si byť opatrnejší.“

Dmitrij Medvedev (vpravo) a Peter Pellegrini v roku 2019
zdroj: TASR/Michal Svítok - Dmitrij Medvedev (vpravo) a Peter Pellegrini v roku 2019

Medvedev útočí na štátnych predstaviteľov

Bývalý ruský prezident vo svojej správe zo 6. mája na Telegrame píše aj ostré slová voči „západným krajinám“. Nepáči sa mu totiž, že uvažujú o vyslaní svojich vojakov na Ukrajinu. 

„Zbor nezodpovedných darebákov z radov západnej politickej elity, ktorí vyzývajú na vyslanie svojich vojsk do neexistujúcej krajiny, sa rozširuje. Teraz zahŕňa predstaviteľov Kongresu Spojených štátov, francúzske a britské vedenie a jednotlivých šialencov z pobaltských štátov a Poľska. Taktiež vyzývajú na aktívne použitie svojich raketových zbraní, ktoré dodali banderovcom, na celom území Ruska,“ píše v príspevku. 

Tvrdí, že dochádza k akejsi totálnej degradácii vládnucej triedy na západe. Varuje, že ak by k nasadeniu vojakov na Ukrajinu došlo, Rusko bude musieť reagovať.

„V takom prípade sa nikto z nich nebude môcť ukryť ani na Kapitole, ani v Elyzejskom paláci, ani na Downing Street 10. Nastane svetová katastrofa. Mimochodom, Kennedy a Chruščov si to dokázali uvedomiť už pred viac ako 60 rokmi. Ale infantilní hlupáci na Západe, ktorí sa dnes chopili moci, si to nechcú uvedomiť.“

„Preto dnes generálny štáb začal prípravy na cvičenia vrátane opatrení na nácvik prípravy a použitia nestrategických jadrových zbraní,“ uzavrel.

Zdroje: HNonline, Telegram

Najnovšie videá

Trendové videá