Digiacademy – Revolučný slovenský projekt, ktorý chce pomocou bezplatných video kurzov zlepšiť naše vzdelávanie

  • Online vzdelávanie má nespočetné množstvo výhod, no doteraz bolo z obrovskej časti prístupné iba ľuďom ovládajúcim angličtinu. Digiacademy sa rozhodla priniesť e-learning aj na Slovensko.
collage
  • Online vzdelávanie má nespočetné množstvo výhod, no doteraz bolo z obrovskej časti prístupné iba ľuďom ovládajúcim angličtinu. Digiacademy sa rozhodla priniesť e-learning aj na Slovensko.

Boris Javorek a Nicolas Hason študovali v Dánsku a stážovali v startupovom centre v kanadskom Halifaxe. S takým vzdelaním by nemali problém zamestnať sa kdekoľvek vo svete. No oni sa rozhodli vrátiť na Slovensko a využiť svoje vedomosti na zlepšenie systému.

Neostali teda iba pri kritike zastaraného systému. Prišli s riešením, ktoré Slovákom ponúkne reálnu šancu vzdelať sa v najnovších technológiách moderným a efektívnym spôsobom.

“Ide nám predovšetkým o to, aby sme ponúkli ľuďom moderný prístup k vzdelávaniu v oblasti najnovších technológií, dizajnu či práce s videom. Na Slovensku podobné projekty stále chýbajú, a tak sme sa rozhodli tejto myšlienky chytiť,” povedal pre StartItUp Boris Javorek.

eepktkpturbxy9intdiy2mwn2iynte2mgixmgezotgzzjkxzmviymiwms5wbmerlqlnaxyawsm

Online vzdelávanie pomocou video kurzov je vo svete čoraz populárnejšie. Drvivá väčšina kurzov je ale v angličtine a na Slovensku je ešte stále relatívne málo ľudí, ktorí sa dokážu v cudzom jazyku aj vzdelávať.

Digiacademy chce dať príležitosť aj tejto skupine ľudí. Všetky videá budú v slovenčine. Šancu získať nové zručnosti tak dostanú aj generácie, pre ktoré angličtina nie je až taká zaujímavá. No to neznamená, že kurzy budú cielené iba na staršie vekové kategórie.

“V podstate nemáme vyčlenenú určitú vekovú kategóriu a nemáme ani presne zadefinovanú cieľovú skupinu. Chceme osloviť každého, kto sa nebojí nových výziev, pokrokov, technológií a má chuť vyjsť z dlhodobo zaužívaných, no už zastaraných koľají vybudovaných v minulosti bez žiadneho náznaku zlepšovania sa,” hovorí Nicolas Hason.

untitled-2

Platforma bola spustená 1. novembra a zatiaľ beží v testovacej beta verzii. Medzi dostupnými kurzami nájdeš základy grafického dizajnu, HTML a CSS alebo iMovie. Pripravujú sa napríklad kurzy o marketingu, či blogovaní.

„Momentálne zisťujeme a analyzujeme, čo funguje a čo nie, čo treba prerobiť, získavame veľa feedbacku zo širokej verejnosti a neustále pracujeme na nových videokurzoch ako aj na zlepšovaní našej webstránky. Do budúcna, nie tak ďalekej, pripravujeme toho ešte veľmi veľa, ako napríklad spolupráce s ďalšími lektormi, firmami a v ideálnom prípade taktiež aj príprava našich vlastných priestorov.“

Kurzy sú vystavené tak, aby dopĺňali praktickú časť, ktorá v slovenskom vzdelávaní beznádejne chýba. Zároveň by nemali zaberať príliš veľa času, čo je v dnešnej dobe určite plus.

untitled-11

Digiacademy je zatiaľ zadarmo, no v budúcnosti môžeme očakávať jej spoplatnenie.

“Uživatelia majú zatiaľ neobmedzený prístup ku všetkým informáciam a kurzom zadarmo, no po dokončení testovacej verzie a príprave mnohých ďalších videokurzoch tieto služby spoplatníme, aby sme mohli rásť a zlepšovať sa z vlastných zdrojov.“

21-roční zakladatelia Digiacademy sú príkladom toho, že aj po svetovom vzdelaní sa oplatí vrátiť na Slovensko a pokúsiť sa niečo zmeniť. Neboja sa ísť proti prúdu vzdelaných ľudí utekajúcich z tejto krajiny.

Boris a Nicolas priniesli na Slovensko niečo, čo tu pred tým veľmi chýbalo. Je ešte priskoro predpovedať úspech alebo neúspech, no vyzerá to tak, že chalani idú tým správnym smerom.

zdroj fotografií: digiacademy.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech