Dnes zoženieš letenky do Indie za šialene dobrú cenu

  • Pre tých, ktorí túžia ísť do krajiny plnej kontrastov, máme skvelú ponuku
  • Našli sme pre teba letenky a skvelý hotel za bezkonkurenčnú cenu
innn
pexels.com
  • Pre tých, ktorí túžia ísť do krajiny plnej kontrastov, máme skvelú ponuku
  • Našli sme pre teba letenky a skvelý hotel za bezkonkurenčnú cenu

India nie je iba štát, dokonca ani kontinent. India je samostatný vesmír. Množstvo farieb, chutí, ten prepletenec náboženstiev a zložitosť jej kást, to všetko je pre väčšinu Európanov takmer nepredstaviteľné. Aj preto sa India stala cestovateľským snom mnohých Slovákov.

Momentálne sú k dispozícii spiatočné letenky do Naí Dillí za 295 eur v mesiacoch júl a august. Odlet je z Budapešti a cestou späť je dlhší prestup s nocovaním v Kyjeve, čo by sa dalo považovať za fajn ponuku. Letí sa s ukrajinskou Fly UIA a v cene sú dokonca dve „zacheckované“ batožiny.

Ak vyrazíš na cestu do Indie (rovnako ako pri iných krajinách), mal by si si naplánovať trasu. Väčšina turistov cestuje na takzvaný zlatý trojuholník: Dillí – Agra – Jaipur. Ak sa chystáš ísť do Indie prvýkrát, je to odporúčaná trasa. Milovníkom prírody by sa malo páčiť najmä vo východnej a južnej Indii, kde je napríklad Národný park Periyar, Bandipuh a slávny Kumarakom Bird Sanctuary. Ak ťa láka skôr centrum budhistickej kultúry, potom je tou správnou voľbou severná časť krajiny: Puri, Varanasi, Jhansi a Sarnath.

Víza

Dobrou správou je, že držitelia slovenských pasov môžu do Indie cestovať s elektronickým turistickým vízom, tzv. eTV. O indické vízum sa žiada cez internet, najneskôr 4 dni pred cestou, odpoveď sa zasiela e-mailom do 72 hodín. Vízum možno použiť len na cesty na účel turistiky, návštevy, krátkodobého liečenia alebo príležitostnej obchodnej cesty pri vstupe na 16 letiskách, medzi ktorými je aj Naí Dillí.

Výber hotela

Akonáhle máš potvrdenú letenku a v rukách víza, je rozumné zabezpečiť si hotel. Čím skôr to urobíš, tým väčší výber máš a pravdepodobnejšie zoženieš výhodnú ponuku. Odporúčam vyberať cez Booking a rezervovať izby, ktoré je možné 24 hodín pred pobytom zrušiť. To preto, ak by si ochorel, našiel výhodnejšiu ponuku, alebo by sa stalo čokoľvek iné.

Tip na ubytovanie je luxusný 5* Maidens Hotel s TOP hodnotením za veľmi výhodných 40 eur, a to vrátane raňajok. Maidens je pritom jeden z najlepších hotelov v celom Dillí, s lokalitou v historickom centre.

Nech sa už rozhodneš pre ktorékoľvek ubytovanie, ber do úvahy, že sa k nemu budeš musieť nejak dostať z letiska. Ak si prenajmeš auto priamo na letisku, napríklad cez porovnávač všetkých autopožičovní Rentalcars, tak máš po starostiach a ubytovanie môžeš vyberať bez obmedzenia. Ak sa však spoliehaš na miestnu dopravu, je viac ako rozumné zistiť si, ako a za koľko sa k hotelu dostaneš. Ak budeš potrebovať taxi (vo štvorici sa to často oplatí viac než autobus). Môžeš skúsiť aj Uber, ktorý však nejazdí úplne všade, ale ak áno, tak veľkou výhodou je to, že vidíš presnú cenu jazdy ešte pred objednaním.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech