Do Bratislavy sa po rokoch vracia obľúbený potravinový predajca

  • COOP Jednota prevádzkuje sieť viacerých predajní
  • Predajňa by mala mať formát Supermarketu TEMPO
Potraviny v predajni COOP Jednota, ilustračná foto
Potraviny v predajni COOP Jednota, ilustračná foto, TASR/Henrich Mišovič
  • COOP Jednota prevádzkuje sieť viacerých predajní
  • Predajňa by mala mať formát Supermarketu TEMPO

Do hlavného mesta po niekoľkých rokoch opäť mieri jeden z najväčších predajcov potravín. COOP Jednota je najväčší slovenský maloobchodný systém spotrebných družstiev, ktorý prevádzkuje maloobchodné predajne po celom Slovensku. Po dvanástich rokoch, ako informujú Hospodárske noviny, prichádza späť do Bratislavy.

Predajňa sa bude nachádzať v priestoroch nového Národného futbalového štadióna v nákupnej zóne, informoval Štefan Mácsadi, predseda predstavenstva COOP Jednota Nové Zámky, spotrebné družstvo. Predajňa by sa mala otvoriť v polovici budúceho roka.

„COOP Jednota Nové Zámky, spotrebné družstvo, dlhodobo patrí medzi najväčšie obchodné reťazce a to nielen v systéme COOP Jednota, ale i na vnútornom trhu,“ povedal predseda COOP Jednoty. Taktiež tvrdí, že snaha a záujem o získanie obchodných priestorov v Bratislave bol dlhodobý proces zo strany COOP Jednoty Nové Zámky, s. d.

„V minulosti prebiehali rokovania v rôznych nákupných centrách, nikdy sa však nepodarilo dotiahnuť rokovania do úspešného konca. Podarilo sa tak až v tomto prípade, kedy došlo k dohode s majiteľom nákupného centra, ktoré je súčasťou komplexu v rámci Národného futbalového štadióna,“ uviedol Máscadi.

V doterajšej snahe o získanie priestorov v Bratislave väčšinou zlyhali najmä realizované rokovania, prípadne sa nenašli vhodné priestory.

Ako ďalej Máscadi povedal, pre tohto predajcu „ide hlavne o obrovskú výzvu a úsilie o prinavrátenie domáceho reťazca, siete COOP Jednota, do hlavného mesta. Túto výzvu v žiadnom prípade nepodceňujeme, práve naopak, pristupujeme k nej zodpovedne a s náležitým rešpektom. Vzhľadom na saturovaný trh v Bratislave, chceme osloviť a presvedčiť zákazníkov, aby si zvykli opäť nakupovať v tradičnom slovenskom reťazci, ktorý im zabezpečí ich potreby a požiadavky,“ uvádza.

Predseda novozámockej COOP Jednoty hovorí o priestore, ktorý by mal predajnú plochu 1 800 m2, čo je v súlade s veľkosťou Supermarketu TEMPO, ktoré patrí medzi tri základné formáty COOP Jednoty. 

„Supermarket bude vybavený moderným zariadením, ktoré spĺňa najvyššie ekologické štandardy, aj vo vzťahu k šetreniu a ochrane životného prostredia. Samozrejmosťou sú všetky poskytované služby, ktoré zákazník od daného typu predajne očakáva,“ dodáva vo vyjadrení Máscadi.

COOP Jednota v roku 2019 oslávila už 150 rokov od založenia spotrebných družstiev na Slovensku. Teraz, po dvanástich rokoch, budú Bratislavčania opäť nakupovať vo veľkom supermarkete COOP Jednoty.

COOP Jednota prevádzkovala k marcu minulého roka až 2 023 supermarketov a potravín po celom Slovensku. Väčšina predajní je zaradená do jedného z troch formátov, ktoré spotrebné družstvo označilo za hlavné rozmery.

Potraviny, ktoré majú rozlohu do 200 m2, sa nachádzajú väčšinou na vidieku alebo v malých mestách. Ďalší formát je Supermarket s rozlohou do 1 000 m2 a ten sa nachádza výlučne v mestách. Práve formát Supermarketu obsahuje 550 predajní a z celkového obratu spotrebného družstva tvorí približne 54 %. Ako posledný formát COOP Jednota ponúka Tempo Supermarket, ktorý je rozlohou najväčší, nad 1 000 m2 a tvorí okolo 8 % celkového obratu.

Zdroj: Hospodárske noviny

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá