Do týchto vecí sa ti dnes oplatí na Slovensku investovať

  • Zamyslel si sa niekedy nad tým, kam by si mohol investovať svoj čas a peniaze, aby si z nich vyťažil maximum? Na túto otázku sa dá odpovedať z niekoľkých uhlov pohľadu, keďže každý má svoje priority nastavené inak. To, čo pre jedného znamená úspech, môže byť pre druhého úplne bezvýznamnou vecou. Nikdy predtým pritom neboli možnosti také rôznorodé. To, o čom naši rodičia v mladosti ani nesnívali, my máme naservírované na zlatom podnose.
sporkacover
beachgrit.com/ww4.hdnux.com
  • Zamyslel si sa niekedy nad tým, kam by si mohol investovať svoj čas a peniaze, aby si z nich vyťažil maximum? Na túto otázku sa dá odpovedať z niekoľkých uhlov pohľadu, keďže každý má svoje priority nastavené inak. To, čo pre jedného znamená úspech, môže byť pre druhého úplne bezvýznamnou vecou. Nikdy predtým pritom neboli možnosti také rôznorodé. To, o čom naši rodičia v mladosti ani nesnívali, my máme naservírované na zlatom podnose.

Aké sú však podľa nás štyri hlavné oblasti, v ktorých si môže nájsť niečo každý z nás?

Investuj do samovzdelávania

Poznáš najčastejšie investičné tipy najlepších svetových investorov pre začínajúcich podnikateľov? Jedným z tých úplne najpodstatnejších je: investícia do sebavzdelávania, osobného rozvoja a zdokonalenia seba samého v tom, čo máš rád a čo ťa baví. Hovorí o tom Robert Kiyosaki a dokonca aj Warren Buffett. Pri získavaní nových skillov a vedomostí pritom nemusíš minúť tisíce a dokonca to zvládneš aj z domu.

 

zdroj fotografie:tqn.com

Často je to tak, že sa musíš veľa učiť, aby si si vôbec uvedomil, ako málo vieš. Už dnes máš možnosť pustiť sa do online štúdia programovania, medicíny alebo histórie. Z ponuky kurzov na MIT Open Courseware, Coursera, FutureLearn si vyberie určite každý.

Investuj do vlastného bývania

Už dlho ti behá po rozume myšlienka opustiť “mama hotel” alebo skončiť s neustálym kolotočom splátok za prenájom? Zabezpečiť si vlastné bývanie je síce ťažké, ale nie nereálne. Dnes je jednou z možností aj hypotéka, ktorá nemusí ihneď znamenať doživotné zadĺženie sa. Fakt je ten, že úrokové sadzby sú momentálne na historickom minime a mnohým mladým ľuďom to hrá do karát. Koniec koncov, ak máš všetko dobre premyslené, s pomocou hypotéky môžeš aj zarobiť.

zdroj fotografie:pinimg.com

Pokiaľ si napríklad kúpiš byt, ktorý chceš prenajímať, získaš ďalší príjem. Takéto riešenie je potom vhodné aj vtedy, pokiaľ si nehnuteľnosť kúpiš na hypotéku. Mesačné splátky za prenájom ti pokryjú náklady na splácanie úveru a ty po jeho splatení získaš vlastný byt, ktorý môžeš neskôr predať.

Fajn spôsob, ako si začať budovať svoj vlastný majetok je Hypotéka bez prekážok, pri ktorej mladí ľudia získajú zaujímavé benefity.

Pri tomto type hypotéky neplatíš zbytočnosti ako spracovateľský poplatok a ani vstupné poplatky. Taktiež nikto nemá čas na vybavovačky po úradoch, tu je to jednoduché, kataster a znalca banka vybaví a aj zaplatí. Celkovo tak ušetríš okolo 1200 eur len na vybavovačkách a poistení na 1 rok, ktoré je v tomto prípade zadarmo. Určite nezaškodí popremýšľať aj o tejto alternatíve.

Investuj do podnikateľského nápadu

Máš v hlave ideu, ktorá stojí za to, ale si neistý, či sa do toho pustiť? Či už je to nápad na novú aplikáciu, unikátny street food alebo novú technológiu, nezahoď to len tak do koša.

zdroj fotografie:hdfootagestock.com

Na to, aby si zbohatol, musíš byť sám sebe pánom. No a na to, aby si sa osamostatnil, musíš podstúpiť riziko, vyjsť von z ulity a začať pracovať pre seba. To, koľko času a peňazí investuješ do svojho projektu v rannej fáze sa ti neskôr niekoľkonásobne vráti. Snaha vybudovať niečo, čo bude trvať dlhšie ako radosť z nového auta je na nezaplatenie.

Ak prestaneš investovať len kvôli dojmu, zrazu zis­tíš, že tých peňazí vlastne vôbec nemáš málo. Zrazu ušet­ríš na aute. Na nájme. Na tele­fóne. A zostanú ti peniaze. Peniaze, ktoré môžeš pomo­cou svo­jej firmy, inves­tí­cií alebo čoho­koľ­vek iného, pou­žiť na zís­ka­nie ďalších peňazí.

Investuj do cestovania

zdroj fotografie:redbullskydiveteam.com

Práve cestovanie sa dá považovať za jedno z najúčinnejších spôsobov, ako si urobiť jasno v živote. Dnes je tá najlepšia doba, kedy začať cestovať a spoznávať nové veci. Dnes už cestovanie nie je primárne o peniazoch, za jedno caffe latte v Európe máš hodinovú masáž v Thajsku. Za jednu piatkovú noc v centre Bratislavy si môžeš kúpiť letenku do Paríža alebo Barcelony. Prestaň odkladať cestu okolo sveta na dobu neurčitú, pretože neskôr to môžeš veľmi ľutovať. Jedny z najvýhodnejších leteniek nájdeš napríklad na stránke Kayak.com 

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK