Donald Trump predáva plastové slamky, vysmieva sa liberálom

  • Americkému prezidentovi sa nepáčia nové papierové slamky
  • Rozpútal veľkú kampaň na podporu plastových slamiek
  • Sám ich dokonca začal predávať za 1,50 dolára za kus vo svojom online obchode
Doland Trump (Wikimedia, Shealah Craighead), Slamky (unsplash.com)
Doland Trump (Wikimedia, Shealah Craighead), Slamky (unsplash.com)
  • Americkému prezidentovi sa nepáčia nové papierové slamky
  • Rozpútal veľkú kampaň na podporu plastových slamiek
  • Sám ich dokonca začal predávať za 1,50 dolára za kus vo svojom online obchode

Trumpova Amerika bude opäť veľká. Ako uvádza Vanityfair, Trump ju chce zjavne vystavať na plastových slamkách.

Americkému prezidentovi sa nepozdáva v podstate nič, čo vymyslia „diabolskí liberáli“, a tak horlivo bojuje proti zákazu plastových slamiek, ktorý už prijali v niektorých amerických mestách. Papierové slamky podľa neho skrátka nefungujú a miesto toho, aby hľadal iné materiály, z ktorých by mohli byť vyrobené, vrátiť sa chce späť k overenému plastu. Plastové slamky budú opäť veľké, liberáli dostanú na frak a Amerika sa bude topiť v odpadkoch.

V oficiálnom online obchode prezidenta si tak teraz okrem šiltoviek a čiapok zakúpiš aj balenie slamiek. Celý balíček ťa vyjde na 15 dolárov (13 eur) a nachádza sa v ňom 10 slamiek. Za jediný kus tak zaplatíš 1,50 dolára (1,30 eura).

Podľa manažéra „pro“ slamkovej kampane Brada Parscalea bol predaj taký úspešný, že na ňom zarobili 210 000 dolárov (188 526 eur). CNBC dokonca tvrdí, že sa slamky vypredali ešte v piatok a organizátori kampane museli objednať nové kusy.

zdroj: Shop Donald J. Trump

Trump sa síce k predaju ako téme nevyjadril, no v piatok v Bielom dome povedal, že Amerika má väčšie problémy ako plastové slamky.

„Viete, na plastových slamkách je zaujímavé to, aké sú malé. Čo také taniere, obaly a všetko ostatné oveľa väčšie, tiež vyrobené z toho istého materiálu. Slamky sú zaujímavé, každý sa sústredí iba na ne. Je tu veľa iných vecí, na ktoré sa môžeme sústrediť, ale je to zaujímavé,“ povedal.

Paradoxne mal vo svojom vyjadrení aj tak trochu pravdu. Slamky naozaj nie sú jediný a najväčší problém a plastový odpad treba riešiť komplexne. Chápe to už aj Európska únia, ktorá sa rozhodla dať do roku 2021 zákaz na predaj slamiek, sáčkov, plastových príborov, tanierov či vatových tyčiniek.

Viac čítaj TU>>Koniec jednorazovým plastom na Slovensku, EÚ ich oficiálne zakáže od roku 2021

zdroj: Ilustračný obrázok (unsplash.com)

Svoju úlohu vo vytváraní zdravšej planéty si uvedomujú aj startupy a svetové firmy. Sem patrí napríklad projekt s návzom Loliwarektorý vyrába jedlé slamky či česká firma We-Straw. Definitívne zbohom dali klasickým slamkám Starbucks či McDonald’s, ktoré ich postupne nahrádzajú papierovými alternatívami.

Zdroj: VanityFair, CNBC

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech