Dosiahnuť svoje ciele a vybudovať firmu nie je až tak perfektné, ako si myslíš

  • Čo všetko v sebe nosia a skrývajú ľudia, ktorých biznis sa sľubne rozbieha a všetci si hovoria, akí sú uspešní a aké to majú super? Pretože pokoj v duši, ani pokojný spánok to nie je.
Screen Shot 2016-03-18 at 09.48.28
  • Čo všetko v sebe nosia a skrývajú ľudia, ktorých biznis sa sľubne rozbieha a všetci si hovoria, akí sú uspešní a aké to majú super? Pretože pokoj v duši, ani pokojný spánok to nie je.

Predstav si to, si podnikateľom, predávaš softvér, za rok dosiahneš zisk milión dolárov a si jediným vlastníkom firmy. Povieš si, aké to je super, aká to je paráda. Keď sa pozrieš na biznis podobného podnikateľa, vidíš rast a progres. Pozrieš naňho, vidíš milionára. On je ale v priamom dianí, jediné čo on vidí, je tlak a panika. Preňho je ťažké, pozrieť sa na všetko z iného uhla a oceniť svoje úspechy. Vidí všetky svoje premárnené šance, vidí rastúci tlak, vidí stupňujúcu sa zodpovednosť za svoj team.

enterpreneuer

foto: enterpreneuer.com

Je to rovnaké aj pre každého, kto je v počiatkoch budovania, ako aj ty, s tvojím startupom, s tvojím biznisom. Venuješ svojej práci všetok čas, vkladáš do toho všetko, ale jediné, čo si dokážeš všimnúť, sú nedostatky. Či už sa venuješ biznisu, freelancingu, písaniu, alebo čomukoľvek inému, vždy budeš mať ten pocit chaosu, pocit, že tvoj rozlietaný život drží spolu len vďaka troche lepiacej pásky. Každý deň riešiš aspekty tvojej práce z takej blízkosti, akú si ostatní len ťažko vedia predstaviť, lebo je to tvoja práca, nie ich.

Každý problém ti príde stokrát väčší než je, zatiaľ čo ostatným príde stokrát menší než je. Možno ti napadnú tí, ktorí sa na instagrame, facebooku, blogu, alebo kdekoľvek inde, prezentujú s notebookom na kolenách, kokosom v ruke, celá idylka na Fiji. Sú v pohode, ide im to, majú pohodu. Bohužiaľ.

foto: freelanceweekly.com

Šalia úplne rovnako ako aj ty, ako aj ostatní úspešní. Toto nie je článok o deprimovaní a odradení od toho, aby si začal a makal na sebe. Je to o tom, že sa musíš vzdať štandardu, ktorý reálne neexistuje. Z tohto ti vyplýva to, že keď sa najbližšie budeš trápiť v panike, zúfať si, spomeň si na toto.

Nie si tým o nič horší, ako ostatni podnikatelia, startupisti, freelanceri a všeobecne ľudia, čo sa snažia niečo dosiahnuť. Ste na tom rovnako. Tak neprehlbuj svoje zúfalstvo tým, že sa budeš cítiť menejcenný.

foto: nextshark.com

Toto je cena za to, že ten statup sa spustí a ty dosiahneš svoje ciele. Prebdené noci, depresia, stres, tlak, strach, mnoho ďalších negatívnych slov. Úplne to až vyzerá, ako keby to nestálo za to, obetovať to všetko. Ale stojí. Stojí to za ten pocit, keď všetko šlape a ty si na tú sekundu môžeš vydýchnuť. Aj za tie momenty, keď ti ľudia hovoria, ako od začiatku verili a ako ti to prajú. A ty vieš, že ani netušia, čo to stálo, vidia len výsledok. A ešte ťa aj polka nenávidí. A všetko to stojí za to.

sunset-1207326_960_720

Zdroj: medium.com, zdroj fotografie: pixabay.com, zdroj prezentačnej fotografie: pixabay.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech