Dostaňte z vášho tímu to najlepšie, podľa Avengers

  • Prinášame vám niekoľko stratégií, ktoré sú inšpirované svetom superhrdinov a ktoré vám pomôžu dostať z vášho tímu to najlepšie. Aj takýto netradičný môže byť zdroj inšpirácie. :)
image_1432334323.jpeg
  • Prinášame vám niekoľko stratégií, ktoré sú inšpirované svetom superhrdinov a ktoré vám pomôžu dostať z vášho tímu to najlepšie. Aj takýto netradičný môže byť zdroj inšpirácie. :)

 

1. Každý ma talent na niečo iné.

Avengeri sú eklektickým tímom, ktorého členovia pochádzajú dokonca z rôznych planét, niektorí majú super moc, iní super mozog. Rovnaký myšliekový proces môže byť aplikovaný aj na váš tím, každý člen je iný, každý má svoj vlastný a jedinečný skill set. Keď prídete na to, v čom sú vaši ľudia výnimoční a ako môžu spolu pracovať ako celok, vtedy trafíte jackpot. Áno, je pravda, že Avengeri vedia vyhrávať aj individuálne ako už Captain America, Ironman či Thor dokázali, no keď sú spolu, dokážu ustáť aj to najhoršie, čo sa na nich zosype. Ako podnikateľ máte úlohu nájsť ľudí, ktorí zdieľajú vašu víziu, dopĺňajú vás práve tým skill setom, ktorý potrebujete pre každú pozíciu a sú schopní pracovať ako súčasť tímu.

 

 

 

 

2. Každý pracuje inak.

Zamyslite sa napríklad nad svetom X-Menov. Cyclop, Beast, Rouge, Magneto, Professor X – Každý pracuje iným spôsobom a každý reaguje na veci spôsobom jemu vlastným. Aj vo vašom tímu musíte rozpoznať rozličné štýly práce u každého člena. Vo svojej spoločnosti určite nájdete ľudí ako Professor X, ktorí zvládajú konflikty s kľudom a snažia sa pomôcť každému okolo. Taktiež sa u vás nájde aj niekto ako Mystique, ľahko prispôsobiví v každej situácii. A určite máte aj Cyclop typy, ktorí sa sústredia na to, čo sa musí spraviť a robia to.

 

 

 

 

3. Každý potrebuje na svou prácu iné nástroje.

Thor má kladivo, Mjölnir. Tony Stark má celý šatník oblekov Iron Mana. A príkladov je oveľa viac. Ale sú to práve tie nástroje, ktoré im umožňujú ukázať svetu toho superhrdinu, ktorý v nich drieme. Ako podnikateľ máte aj vy zodpovednosť poskytnúť svojmu tímu tie nástroje, ktoré ku svojej práci potrebujú. Pre niekoho to môže byť balík Adobe Creative Suite. Pre iného Twitter, OneQube či Facebook. Áno, každý bude niečo stáť, ale ak vám to vo výsledku dodá kvalitný a rýchlejší výsledok, prečo sa tomu brániť? Samozrejme to neznamená, že máte každému kúpiť všetko, čo si zmyslí. Uistite sa, že svoje nástroje využívajú na maximum a vždy si nechajte zdôvodniť, prečo je pre niech niečo nové, o čo žiadajú, potrebné.

 

 

 

 

 

4. Buďte pyšný na rozdielnosť vášho tímu.

Ako sme už spomenuli, v žiadnom tíme nie sú dvaja rovnaký ľudia. Ak by boli, svet by bol nudným miestom. Rovnako ako všetky postavy Avegerov. Sú odlišní, ale tá odlišnosť sa im počíta. Thor, je kráľovského rodu z úplne inej planéty. Tony Stark, ktorý nemá žiadnu super moc ale je vysoko inteligentný a schopný vytvárať neuveriteľné veci. A je tu aj Bruce Banner, brilantný vedec, ktorý keď sa ….nahnevá…., zmení sa na Hulka. Už si ani nemôžu byť viac rozdielni, často krát ako aj členovia vášho tímu. A tie odlišnosti musíte rešpektovať. Či už ide o iné náboženstvo, národnosť, kultúru, orientáciu alebo dokonca pohlavie, všetci sú jedineční, talentovaní jedinci a ako takí by mali byť aj rešpektovaní.

 

 

 

 

5. A na koniec, je len jeden líder a tým ste vy.

Vy ste Nick Fury, Professor X a Star-Lord vášho tímu. Je to vaša zodpovednosť vyberať ľudí do tímu rozumne, viesť ich v dobrých aj zlých časoch, zabezpečiť im to, čo potrebujú aby vám mohli vyhrať všetky “bitky” a dostali zo seba to najlepšie.

 

 

 

 

Zdroj: entrepreneur.com, foto: marvelstudios

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech