Dovolenku v tejto európskej krajine ti úplne preplatia, ak sa v nej nakazíš koronavírusom

  • Cyprus patrí medzi stredomorské krajiny, ktoré sa začali otvárať turistom
  • Každému, kto sa v krajine nakazí koronavírusom, preplatí štát celú dovolenku
cyprus, dovolenka
Pixabay/Dimitris Vetsikas
  • Cyprus patrí medzi stredomorské krajiny, ktoré sa začali otvárať turistom
  • Každému, kto sa v krajine nakazí koronavírusom, preplatí štát celú dovolenku

Cyprus sa otvára turistom a postupne sa rozbiehajú aj lety do tejto prímorskej destinácie. Aby krajina turizmus ešte viac podporila, sľubila všetkým turistom, ktorí sa tam nakazia koronavírusom, že sa o nich postará. Do krajiny od 9. júna môžu cestovať aj Slováci.

Cyprus sľubuje, že uhradí náklady za pobyt pre každého, u koho sa zistí koronavírus počas dovolenky v krajine. Cyperská vláda uviedla, že zaplatí ubytovanie, stravu, nápoje a lieky pre pacientov s Covid-19 a ich rodiny. Pacienti budú musieť uhradiť iba taxi na letisko a let domov.

ČÍTAJ TIEŽ >> Cyprus sa otvára pre Slovákov. Sme jeden z mála národov, ktorý tam od 9. júna bude môcť vycestovať

Pre pozitívne testovaných zahraničných turistov bude vyčlenená nemocnica so 100 lôžkami a hotel s 500 izbami bude slúžiť na karanténu rodinných príslušníkov pacientov a ostatných blízkych kontaktov.

Cyprus sa k tomu zaviazal v liste vládam, leteckým firmám a cestovným kanceláriám. List načrtol striktné zdravotné a hygienické pravidlá, ktoré krajina prijíma, aby prilákala turistov. Sektor turizmu priamo tvorí 13 percent cyperskej ekonomiky.

Krajina však predpokladá, že zo zvyčajných ročných príjmov z turizmu v sume 2,6 mld. eur v tomto roku stratí až 70 percent. V krajine je v pomere k počtu obyvateľov jeden z najnižších výskytov koronavírusu v Európe. Cyprus otestoval viac ako 10 percent populácie.

Zdroj: SITA

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech