Dreamosh: online turistický sprievodca, s ktorým nemusíte vytiahnuť päty z domu

  • Či je 40 stupňov nad nulou alebo pod nulou, či sneží či prší, odteraz je všetko jedno. S Dreamosh-om môžete vyraziť na prechádzku kedykoľvek a za akýchkoľvek poveternostných podmienok. Dreamosh Vás zoberie aj tam, kde Street View nie.
image_1430122202.png
  • Či je 40 stupňov nad nulou alebo pod nulou, či sneží či prší, odteraz je všetko jedno. S Dreamosh-om môžete vyraziť na prechádzku kedykoľvek a za akýchkoľvek poveternostných podmienok. Dreamosh Vás zoberie aj tam, kde Street View nie.

 

Dreamosh je unikátny virtuálny video sprievodca pôvodom zo Slovenska. Prostredníctvom videa si môžete prezrieť turistické atrakcie alebo sa vydať na prechádzku okolo jazera. Okrem videa ponúka Dreamosh aj zaujímavé  informácie o miestach, na ktoré sa vo videu pozeráte. Dreamosh inteligentne prepája video s mapkou, vďaka čomu je presne vidieť kde sa osoba ktorá natáčala video v teréne nachádza.

 

 

Za Dreamosh-om stojí Tomáš Drimal, ktorého môžete poznať aj z projektu www.svetobeznici.sk, úspešného denníka miest, ktoré Tomáš s kamarátmi navštívil. Tomáša k vytvoreniu Dremosh inšpiroval jeden projekt od Google, v ktorom natočili celú trasu Transibírskej magistrály z okna vlaku. A tiež nedostatky turistických bedekrov, ktoré sú síce plné textu, ale človek sa s nimi ľahko stratí.

„Prišlo mi to ako úžasný nápad, že by mohol turista prísť do Vysokých Tatier, večer by si na izbe pozrel aké sú všetky chodníky v Tatrách, kam sa dá vyraziť a ako to tam reálne vyzerá. Pekne by na mape videl kde začať túru, čo si všímať na trase.“

 

Ako to funguje?

Na stránke dreamosh.com si otvoríte mapu, kde vidíte pre ktoré miesta je video sprievodca Dreamosh dostupný. Na Slovensku sa aktuálne s Dreamosh-om môžete prejsť po Devínskom hrade a okolo Velického plesa. Vyberiete si teda miesto, ktoré chcete preskúmať a prejdete na virtuálnu prechádzku. Následne sa zobrazí podrobná mapa s trasou prehliadky a označenými záchytnými alebo dôležitými miestami priamo na trase alebo v jej blízkosti. Pri takýchto bodoch je uvedený aj krátky popis a fotka. Teraz už stačí len spustiť video a spoznávanie sa môže začať.

Ak máte priestorovú orientáciu podobnú mojej, pomôže Vám ikonka Dreamosh-a, ktorá sa po mape presúva zároveň s prehrávaním videa a zobrazuje kde sa aktuálne nachádzate. Pri videu je tiež uvedená náročnosť prechádzky a aj dĺžka videa. Zámerne nehovorím, že ide o dĺžku prechádzky, keďže video je pomerne rýchle a podľa mňa by to bežnému slovenskému občanovi trvalo o niečo dlhšie. Videá Dreamosh sú dynamické a v super kvalite, a preto Vás nebudú nudiť. Neskôr, keď sa na miesto vyberiete osobne, Vám môže pomôcť pri orientácii v teréne.

 

 

„Videá, ktoré sú momentálne na stránke pochádzajú z testovacej fázy, kde som skúšal rôzne kamery a technológie na stabilizáciu obrazu, až som nakoniec 1.10.2014 po asi dvoch rokoch práce a skúšania spustil projekt do sveta,“ hovorí Tomáš. „Cez zimu som kompletne vymenil techniku, takže tento rok by mali byť videá kvalitou o niekoľko úrovní vyššie. V príprave sú  videá z Malty, Rhodosu a Sicílie. Rád by som kompletne spracoval Vysoké Tatry, úplne všetky chodníky, ak sa mi podarí zohnať potrebné prostriedky.“

 

Zdroj: dreamosh.com

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech