DroneDefender bude úhlavným nepriateľom dronov

  • Americká vláda pokračuje vo vývoji nových laserov, ktoré dokážu roztrieštiť lietajúce drony po oblohe, sú však miesta kde sa takéto technológie nedajú použiť. Tu prichádza na scénu spoločnosť Battelle a ich puška s názvom DroneDefender.
image_1444919721.jpeg
  • Americká vláda pokračuje vo vývoji nových laserov, ktoré dokážu roztrieštiť lietajúce drony po oblohe, sú však miesta kde sa takéto technológie nedajú použiť. Tu prichádza na scénu spoločnosť Battelle a ich puška s názvom DroneDefender.

 

DroneDefender je nový typ zbrane navrhnutý tak, aby dokázal dron zneškodniť a zároveň ho fyzicky nepoškodil. Táto puška používa na „zostrelenie“ elektromagnetickú energiu. Môže tak byť riešením ako ovládnuť drony v miestach, kde  streľba z normálnych zbraní nie je možná, pretože by mohla napríklad ohroziť ľudí alebo vyvolať paniku.

 

 

„Môže nám pomôcť vo viacerých prostrediach, od trávniku pred Bielym domom, na základniach a veľvyslanectvách zahraničí, vo väzeniach a školách až po historické pamiatky,“ povedal vo vyhlásení Alex Morrow, technický riaditeľ projektu. „Jednoducho a spoľahlivo neutralizuje hrozbu“.

 

Po stlačení spúšte zbraň vyšle vlnu elektromagnetickej energie naladenej na najpoužívanejšie frekvencie GPS a ISM modulov, bezpečne zneškodní dron a ten prestane od svojho operátora prijímať ďalšie príkazy. Po zásahu nabehnú bezpečnostné protokoly dronu, ktoré ho donútia buď sa vznášať, vrátiť sa na miesto štartu, alebo pomaly klesať a pripraviť sa na pristátie. Účinný dosah DroneDefendera je 400 metrov.

 

 

Systém rádiového rušenia je namontovaný na kostru bežnej zbrane vďaka čomu táto proti-dronová puška váži len približne 5 kíl a ľahko sa používa. Je navrhnutá tak aby dokázala „strieľať“ už 0,1 sekundy po zapnutí a fungovať 5 hodnín vkuse. Tento systém je nielen účinný, ale s dizajnom podobným normálnej zbrani je dobre oboznámená hlavná cieľová skupina pre DroneDefender – štátne agentúry a poriadkové jednotky.

Známa pre schopnosť transformovať prelomové technológie na užitočný hardvér a služby pre vládu ale aj komerčných zákazníkov, firma Battelle Inovations vyvinula DroneDefender s využitím vlastného know-how, ktoré zahŕňa vojenské a technologické aplikácie. Spoločnosť plánuje začiatok predaja na rok 2016 a viacero federálnych agentúr má už teraz záujem o získanie tejto proti-dronovej zbrane.  DroneDefender bude k dispozícií pre vládne zložky v USA a zámorí.

 

zdroj: engadget.com

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá