Drsná hádka v koalícii: Remišová s jej ministerstvom si majú zbaliť kufre a odísť z Úradu vlády

  • Na úrade vlády sa črtá ďalší konflikt, tentokrát medzi Igorom Matovičom a Veronikou Remišovou
  • Matovič mal vyzvať Remišovú, aby so svojim ministerstvom opustila priestory Úradu vlády SR
  • Dôvodom má byť Remišovej nesúhlas s celoplošným testovaním, ktoré navrhoval Matovič
Remišová Matovič
TASR/Martin Baumann
  • Na úrade vlády sa črtá ďalší konflikt, tentokrát medzi Igorom Matovičom a Veronikou Remišovou
  • Matovič mal vyzvať Remišovú, aby so svojim ministerstvom opustila priestory Úradu vlády SR
  • Dôvodom má byť Remišovej nesúhlas s celoplošným testovaním, ktoré navrhoval Matovič

Na úrade vlády sa črtá ďalší konflikt, tentokrát medzi predsedom vlády Igorom Matovičom (OĽaNO) a ministerkou pre investície Veronikou Remišovou (Za ľudí). Matovič mal podľa informácií ereport.sk vyzvať Remišovú, aby aj so svojim ministerstvom opustila priestory Úradu vlády, kde sídli Matovič, a tak sa urýchlilo jej plánované sťahovanie. Dôvodom má byť Remišovej nesúhlas s celoplošným testovaním, ktoré navrhoval Matovič.

Politička uviedla, že jej strana Za ľudí nepodporuje celoplošné testovanie. Podľa Remišovej  je potrebné testovanie tam, kde to má zmysel, teda v ohniskách nákazy novým koronavírusom a v najohrozenejších regiónoch.

KDE SA DVAJA BIJÚ… Tak sme sa dozvedeli, že Veronika Remišová, podpredsedníčka vlády, dostala vyhadzov z priestorov…

Posted by Juraj Šeliga – Za ľudí on Tuesday, January 26, 2021

Vysťahovať sa má do júna 

Už dva dni potom, čo sa líderka strany Za ľudí ako jediná v hlasovaní postavila proti predsedovi vlády Igorovi Matovičovi (OĽaNO), ju úrad vlády upozornil, že sa má do konca júna vysťahovať z budovy. Remišovej ministerstvo má nájomnú zmluvu s úradom vlády len do konca júna tohto roku a upozornenie na jej ukončenie zrejme nie je úradné oznámenie, ktoré prišlo zhodou okolností práve v čase nezhôd medzi lídrami najväčšej a najmenšej vládnej strany. Informuje o tom Denník N.

zdroj: TASR/ Martin Baumann

Remišová v pondelok 18. januára pre Denník N skonštatovala, že jej strana už žiadne plošné testovanie v budúcnosti nepodporí. Spomenula tiež, že vláda do debaty o testovaní nezapojila odborníkov. „Pri takto dôležitom dokumente by som uvítala zapojenie odborníkov aj počas rokovania vlády, aby s nimi mohla diskutovať vláda ako celok. Tento postup som aj navrhovala,” uviedla. Remišová tiež povedala, že Matovič by mal zmeniť komunikáciu a vytvoriť si špeciálny tím.

Mal by Igor Matovič odstúpiť z premiérskeho postu?

Konflikt pre plošné testovanie 

V ten deň sa konala aj koaličná rada štyroch vládnych strán. Podľa informácií Denníka N na nej pre plošné testovanie vypukol konflikt. Premiér počas nej obviňoval Remišovú a vicepremiéra a predsedu SaS Richarda Sulíka a na rokovaní prepukla hádka. Hneď v nasledujúci deň v utorok 19. januára dostalo ministerstvo regionálneho rozvoja list od vedúceho Úradu vlády SR Júliusa Jakaba.

Okrem sumarizácie údajov o prenájme je v ňom upozornenie, aby Remišová do 30. júna odovzdala priestory. Na zvláštne sťahovanie Remišovej ako prvý upozornil web ereport.sk. „Nebudeme to komentovať. Dlhodobo hľadáme nové priestory, do ktorých chceme presťahovať ministerstvo,“ odpísal tlačový odbor Remišovej. Vedúci Úradu vlády Jakab na otázky Denníka N zatiaľ neodpovedal.

Zdroje: ereport , Denník N, SITA

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech