Dvaja z troch slovenských stredoškolákov študujú na SOŠ. Sú talentovaní?

  • Tretí Európsky týždeň odborných zručností odštartoval aktivity na podporu myšlienky odborného vzdelávania a jeho miesta v modernej ekonomike.
  • Tretí Európsky týždeň odborných zručností odštartoval aktivity na podporu myšlienky odborného vzdelávania a jeho miesta v modernej ekonomike.

Kampaň #Objav svoj talent! vznikla ako slovenský komunitný projekt, aby povzbudila stredoškolákov. Úspešní absolventi a stredoškoláci zdieľajú to, čo im prináša radosť z práce, a hovoria o tom, ako sa prepracovali k úspechu. Za necelé dva týždne má súťaž 450 followerov a vyše dvoch tisícok návštev.

K projektu sa pridávajú aj slovenskí youtuberi a ambasádorkou sa stala najpopulárnejšia stredoškoláčka Lady Zika: „Cesta k úspechu nie je vždy jednoduchá, no so snahou a vytrvalosťou to určite dokážeš!“ Má iba 21 rokov a na sociálnej sieti je od roku 2015. Študovala ekonomický odbor na Obchodnej akadémii v Poprade, potom ako začala byť aktívna na sociálnych sieťach, prestúpila na Filmovú školu v Košiciach  a v súčasnosti patrí medzi najvplyvnejších mladých ľudí na Slovensku s počtom vyše 200-tisíc followerov na každej sieti.

Zobraziť celú galériu (2)
zdroj: produkcia.eu

Cieľom iniciatívy Európsky týždeň odborných zručností (European Vocational Skill Week) je zvýšiť atraktívnosť odborného vzdelávania a prípravy poskytujúcich ľuďom praktické zručnosti, ktoré zlepšujú ich uplatnenie na trhu práce a prispievajú k vyváženému rozvoju spoločnosti vo všetkých oblastiach. Každá krajina a škola môže prispieť originálnymi aktivitami a zapojiť študentov, učiteľov, firmy, inštitúcie, profesijné zväzy a spoločenské autority.

„Podporujeme mladých ľudí v tom, aby hľadali, v čom sú výnimoční, lebo talent môže byť kľúčom k ich úspešnému životu. Zároveň by som rád pripomenul, že talent sa nemôže rozvíjať bez sústavného vzdelávania, bez ktorého nedokážeme napredovať. Nemusíte sa narodiť ako hviezda, ale s hladom po nových vedomostiach a zručnostiach, s jasnými cieľmi, motiváciou a vytrvalosťou dokážete aj nemožné,“ dopĺňa poslanie Európskeho týždňa na Slovensku Michal Němec, riaditeľ ŠIOV.

Európsky týždeň odborných zručností roku 2018 organizovaný Európskou komisiou v spolupráci s rakúskym predsedníctvom odštartoval aktivity, ktoré pokračujú až do konca roka. Vďaka 1 512 podujatiam v celej Európe kampaň doposiaľ zasiahla viac ako 2,2 milióna ľudí, čo je o 1,2 milióna viac v porovnaní s predošlým rokom.

Slovenský online projekt #Objav svoj talent! trvá do 5. decembra 2018.  Na sociálnej sieti Instagram stačí hashtagom označiť fotografiu, kde môže stredoškolák ukázať svoj talent, prácu, záľuby, sny, ambície alebo jednoducho to, čo ho teší. Súťaž je pre všetkých stredoškolákov, navyše študenti stredných odborných škôl môžu vyhrať zážitok s ambasádormi.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech