Elon Musk potvrdil, že tento rok prezradí, kde sa bude nachádzať Gigafactory 3, 4 a možno aj 5

  • Elon Musk odhalil svoje plány týkajúce sa budovania niekoľkých obrovských tovární na batérie s názvom Gigafactory.
muskcover
telegraph.co.uk/teslarati.com
  • Elon Musk odhalil svoje plány týkajúce sa budovania niekoľkých obrovských tovární na batérie s názvom Gigafactory.

Elon Musk má rozrobených hneď niekoľko projektov, no nebojí sa plánovať ďalšie. V súčasnosti je v procese výstavby továreň na výrobu solárnych panelov v americkom Buffale. Tá bude mať kapacitu vo výške 1 GW a denne bude schopná vyrobiť 10 000 solárnych panelov. Pôjde teda o najväčší priestor na výrobu solárnych panelov v severnej Amerike.

Súčasná továreň v Nevade zase predstavuje naj­väč­šiu budovu na svete, čo sa týka zákla­dov stavby. Musk a zamest­nanci Tesly dali továrni pre­zývku “alien dre­ad­nought,” čím odka­zujú na ves­mírnu bojovú loď.

zdroj fotografie:teslarati.com

Tová­reň sa nachá­dza na pozemku s roz­lo­hou 12 140 m2, vďaka čomu je 3x taký veľký ako Cen­tral Park. Pôvodná veľ­kosť bola 4 046 m2, ktorú spo­loč­nosť v júni 2015 roz­ší­rila.

Tesla je jednou z najpokrokovejších spoločností a na pohá­ňa­nie továrne používa obno­vi­teľné zdroje ener­gie. Tová­reň je plne sebes­tačná a všetku potrebnú ener­giu si vytvorí sama pro­stred­níc­tvom solár­nej, geoter­mál­nej a veter­nej ener­gie.

zdroj fotografie:qz.com

Musk sa už dávnejšie vyjadril, že na uspokojenie dopytu po elektrovozidlách  bude potrebné vybudovať najmenej 200 tovární. Rétorika Elona Muska je jasná a priama, jeho cieľom je pomôcť svetu k úplnému prechodu k udržateľnej energetike.

Navyše už 20. februára odštartovala výroba Modelu 3 v americkom Fremonte. Prvé kúsky tohto modelu by sa k zákazníkom mali dostať už v priebehu júla. Vízia je jasná, vyrobiť 5-tisíc automobilov za týždeň, pričom do začiatku roka 2018 by sa mala týždenná produkcia pohybovať na úrovni 10-tisíc kusov.

zdroj fotografie:autocar.co.uk

Základná verzia Tesly Modelu 3 ponúkne dojazd na úrovni 345 km, pohon zadnej nápravy ako aj zrýchlenie z 0 na 100km/h za menej ako 6 sekúnd. Samozrejmosťou bude aj dokonale zvládnutá bezpečnosť v podobe najnovšej generácie systému Tesla Autopilot 2.0 s režimom plne autonómneho riadenia.

zdroj fotografie:evercharge.net

Vizionár Elon taktiež sľubuje interiér, ktorý ti nabudí pocit, ako by si sa viezol v kozmickej lodi. O kvalitu sa starajú špičkoví odborníci na automobilové interiéry z Volva. Kapacita batérie základného modelu sa bude pohybovať na úrovni 60kWh. Ten najvyšší model bude disponovať batériou pod 100kWh. Neskoršie verzie by mohli byť vybavené solárnou strechou. Určite sa je tak na čo tešiť.

zdroj:shareholder.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech