Elon Musk prezradil informácie o lete na Mars, posádka má byť pripravená zomrieť, ale pizza chýbať nebude

  • Elon Musk zrejme, inšpirovaný Stevom Jobsom, prezentoval informácie o plánovanej kolonizácií Marsu, ako by to bol Apple event.
mars
  • Elon Musk zrejme, inšpirovaný Stevom Jobsom, prezentoval informácie o plánovanej kolonizácií Marsu, ako by to bol Apple event.

Vesmírny prezident Elon Musk na veľkolepom evente odhalil svoje predstavy o blízkej kolonizácií Marsu. Publiku, zloženému z vládnych predstaviteľov a členov NASA, hneď na začiatok pripomenul dva smery, ktorými sa môže ďalej ľudstvo uberať. Buď zostaneme naveky na Zemi alebo sa z nás stane multiplanetárny druh. Nie je záhadou, ktorá z možností znela 23 000 online divákom a sále plnej astronadšencov lákavejšie.
Elon nebol nikdy výborným rétorom. Ale tentokrát sa v jeho prezentácií dali nájsť pasáže ako vystrihnuté z Apple eventu vedeného Stevom Jobsom, ktorý to s prezentovaním produktov naozaj vedel. Rozdiel bol azda len v tom, že zatiaľ, čo Jobs porovnával pamäťové možnosti zariadení na prehrávanie hudby, Elon v tabuľke porovnal možnosti raketového paliva.

mars2
Trik mohol byť v tom, ako urobiť voľbu medzi zložitými technológiami jasnú a jednoduchú. Je tu len „malý“ rozdiel. Zatiaľ, čo Apple musel získať miniatúrny pevný disk od Toshiby a vybudovať revolučné užívateľské rozhranie, Musk sa musel popasovať s otázkou, ako dostať kryogenicky zmrznuté raketové palivo na obežnú dráhu a naplniť ním raketu bez toho, aby niečo explodovalo. A samozrejme, ako takéto raketové palivo znova vyrobiť už na povrchu Marsu.

mars1
Na konferencii v Mexiku bola taktiež prezentovaná vesmírna loď, ktorá by mala ľudí na Mars prepraviť. Podľa Muska je navrhnutá pre 100 pasažierov, ale bez problémov by sa do rakety malo zmestiť aj 200 bohatých nadšencov, pripravených založiť kolóniu na Marse (alebo zomrieť). Aká bude však cena tohto medziplanetárneho lístka? Let by mal postupom času obyčajného človeka stáť okolo 200 000 dolárov, SpaceX tím by však rád cenu okresal na sympatických 100 000 dolárov.

m55
Je fakt, že odprezentovaný vizuál vnútorného priestoru rakety pôsobil prázdno a stroho, avšak má to stáť za to. Elon uviedol, že cesta na Mars nesmie byť v žiadnom prípade nudná a ľudia sa nesmú cítiť stiesnene. Interiér vesmírnej lode bude preto vybavený miestnosťami na hranie hier v stave beztiaže, chýbať nebude ani kinosála alebo pizzeria. Zdá sa teda, že cesta na Mars bude síce drahá, ale  zábavná.

zdroj:theverge.com,techcrunch.com, zdroj obrázkov a titulnej fotografie:uncova.com,techcrunch.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech