Elon Musk si žiada viac konkurencie

  • Tesla Motors je pravdepodobne tak neohrozená, že aj samotný Elon Musk by sa potešil konkurencií od Applu. Predsa len je pravdou, že synonymom elektromobilu sa už pomaly, ale isto stáva Tesla.
image_1431292871.jpeg
  • Tesla Motors je pravdepodobne tak neohrozená, že aj samotný Elon Musk by sa potešil konkurencií od Applu. Predsa len je pravdou, že synonymom elektromobilu sa už pomaly, ale isto stáva Tesla.

 

Elon Musk sa najnovšie vyjadril, že by sa potešil tomu, ak by aj Apple vstúpil do automobilového priemyslu a predstavil svetu svoje auto. O tom či Apple chystá alebo nechystá svoj vstup do automobilového segmentu sa popísalo už kopu, avšak určite by to bola pre Teslu ďalšia obrovská konkurencia, pretože ako je známe u Apple, ten nikdy nepríde na trh z výrobkom, pokiaľ nie je presvedčený o jeho dokonalosti. Niektorý analytici, ktorí sledujú túto celú situáciu dokonca potvrdili, že Apple svoje auto naozaj chystá a malo by byť dokonca schopné ohroziť aj doteraz neohrozenú pozíciu Tesly.

 

 

Samotný Elon Musk sa k celej situácií vyjadril tak, že síce by auto od Apple privítal, avšak to nevidí ako konkurenciu pre automobily Tesla. Na druhej strane to však Elon Musk so zvýšením konkurencie pre Teslu myslí vážne, keď spoločnosť Tesla Motors v roku 2014 sprístupnila verejnosti všetky patenty, čím chcú jednoznačne podporiť celý priemysel elektrických automobilov. Navyše ako ďalej prezradil samotný Elon, ktorý povedal, že je presvedčený o tom, že Apple má tých najlepších inžinierov, ktorým by nerobilo problém zostrojiť ani skvelé konkurencie schopné elektrické auto, ktoré by mohol byť v budúcnosti vážnou konkurenciou aj pre samotnú Teslu.

Nám zostáva túto celú situáciu jedine sledovať a uvidíme, či Apple predstaví na niektorom z jeho nadchádzajúcich Keynotov aj nejaký ten elektromobil. Ako to však zvyčajne býva, tak s príchodom novej konkurencie stúpa kvalita celého odvetvia nahor a ceny klesajú. Preto by príchod nového konkurenta do tohto segmentu mohol byť jednoznačným plus. Nechajme sa teda prekvapiť, či budú Elonove požiadavky vyslyšané. :)

 

zdroj: businessinsider.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech