Ema Müller: Nepáči sa mi, keď ženy hádžu mužov do jedného vreca. O tom feminizmus nie je (ROZHOVOR)

  • Slovenka, ktorá odišla študovať do Francúzska a je obrovskou inšpiráciou pre mnohé dievčatá a ženy
  • Prečítaj si rozhovor s Emou Müller
ema muller
Instagram/Ema Muller
  • Slovenka, ktorá odišla študovať do Francúzska a je obrovskou inšpiráciou pre mnohé dievčatá a ženy
  • Prečítaj si rozhovor s Emou Müller

Ema Müller je 27-ročná Slovenka, ktorá v útlom veku odišla študovať do Paríža. Pravidelne prispieva svojimi článkami pre Vogue a otvára tému sebaláska na internete. Nahráva podcasty Témy Emy, v ktorých rozoberá svoje každodenné myšlienky a dodáva tým sebavedomie tisíckam žien.

Ema je PR manažérka pre módne značky, ale popritom sa aktívne venuje Instagramu a svojím sledovateľkám, ktorým pripomína, že každá zažíva nepríjemnosti aj krásy života, ale hlavne, že sú všetky bohyne.

Vybudovala si lojálnu komunitu, pretože sa nebojí ukázať svoju pravú tvár, bez filtrov, bez akýchkoľvek úprav. Ženy jej plne dôverujú a je pre ne obrovskou inšpiráciou, pretože je skutočná.

  • Kvôli čomu Ema odišla do Paríža
  • Ako vzniklo oslovenie bohyňa
  • Akí sú Francúzi a či odporúča zažiť francúzsky spôsob života
  • Ako sa dostala do česko-slovenského Vogue
  • Čo ju dokáže vyviesť z miery

V Paríži žiješ už viac ako osem rokov. Čo ťa tam priviedlo?

Po strednej škole v Kanade som sem prišla v osemnástich na vysokú školu módneho marketingu, čiže tu žijem už deviaty rok. Paríž vždy bol naše obľúbené miesto, pre mňa a mamu. Teda, skôr pre ňu, ona tú lásku tak nejak prehodila na mňa a ja som ju chytila rovno do náručia. Veľa ľudí si myslí, že som sem prišla kvôli modelingu, avšak modeling som robila iba dva roky. Chudla som od pätnástich, tým pádom to nebolo pre moje telo prirodzené ako pre ostatné dievčatá, ktoré sa venujú modelingu. Bola to fajn skúsenosť ale nie je to mojou cestou.

Zvykala si si dlho po príchode do Paríža?

Zvykanie? Na čo? Bola som mladá, bláznivá baba, ktorá sa práve presťahovala do Paríža, sama, bez rodičov! Prišla som sem s jedným kamarátom a bol to celkom párty život. Rada si na to spomeniem, čoho sme sa všetkého navyvádzali. Bolo to bujaré, ale pritom pekné tínedžerské obdobie.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa ema m. (@emamuller)

Ako ťa vnímajú Francúzi? Ako cudzinku, alebo si zapadla?

To sa ich budem musieť spýtať, ale do Francúzska som prišla s minimálnymi jazykovými základmi. Učila som sa jazyk postupne, pretože Francúzi nemajú problém komunikovať po Anglicky, je to predsa metropolitné mesto, v ktorom žije mnoho národností. Neviem úplne perfektne po francúzsky a stane sa mi, že keď si niečo v obchode vypýtam, snažia sa ma opraviť, ale to, do akej miery to bolo prezentované v seriály Emily in Paris, sa Francúzom veľmi nepáčilo. Áno, samozrejme, že tam bolo niečo pravdivé ako napríklad to, že Francúzi nemajú problém už na obednej pauze popíjať kvalitné víno, ale niektoré veci boli „too much“.

Ukazuješ na svojom Instagrame krásy Paríža. Odporúčaš zažiť francúzsky spôsob života?

Vo Francúzsku sa žije krásne. Ale to sa žije všade, keď krásne cítiš. Francúzi žijú bohémsky život. Ľudia si užívajú život každý deň, ale na druhej strane sú veľmi zaneprázdnení. Ja milujem na Paríži to, že sa všade chodí pešo, veľmi radi sa prechádzame s priateľom. Ďalej je tu strašne veľa dobrého jedla a kedykoľvek si zmyslíš, že chceš ísť napr. do Mexika, stačí prejsť do štvrte s mexickým jedlom. To na Paríži zbožňujem, vieš byť na každom mieste na svete v jednom meste. Určite by som nešla do Paríža teraz, počas lockdownov a celkovo pandémie, pretože Paríž treba zažiť, keď budú otvorené všetky kaviarne a reštaurácie.

Ako často chodíš na Slovensko? Chýba ti domovina?

Chýba mi rodina a najbližší kamaráti. Vidíme sa minimálne. Na Slovensko chodím maximálne trikrát za rok, ale vždy to stojí za to. Predsa len, doma je najlepšie a rodina je najviac.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa ema m. (@emamuller)

 

Plánuješ sa niekedy vrátiť na Slovensko, alebo si už rozhodnutá zostať vo Francúzsku?

Určite áno. Teda neviem, asi. Moje rozhodnutia sa menia podľa nálady a prostredia. 

Pracuješ pre česko-slovenský Vogue. Akým obsahom prispievaš do svetoznámeho časopisu a ako si sa k tomu dostala?

Pred tromi rokmi počas Fashion Weeku som sa stretla s Jánom Králičkom z Vogue, ktorý mi povedal, že plánujú vytvoriť česko-slovenský Vogue. Spýtal sa ma, či nechcem vyskúšať niečo napísať. Vtedy som si prechádzala ťažkým životným obdobím a napísala som svoj prvý článok o slobode, a tak sa moje písanie začalo. Píšem o svojich pocitoch a emóciách. O tom, čo by som si asi mala nechať pre seba. 

Mia si žije svoj návrhársky sen. Veľa ľudí stále netuší, že si to všetko šijem sama (ROZHOVOR)

Okrem písania článkov, nahrávaš podcast Témy emy. Aké témy v ňom rozoberáš?

Také, čo mi prúdia hlavou a nedajú spávať.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa ema m. (@emamuller)

Inšpiruješ mnoho žien. Kvôli čomu si sa rozhodla rozoberať tému sebaláska? Je za tým osobný príbeh alebo rozvoj, ktorým si si prešla?

Startitup PREMIUM logo
Tento článok je bezplatne dostupný po prihlásení
Čítaj dnes Startitup PREMIUM úplne zadarmo

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech