ESET otvára technologické centrá v Žiline a v Brne

  • Spoločnosť ESET, líder v IT bezpečnosti so sídlom v Európskej únii, expanduje svoje technologické centrá v strednej Európe. Už tento mesiac otvorí nové pobočky pre výskum a vývoj v Žiline a v Brne, v Českej republike.
eset
  • Spoločnosť ESET, líder v IT bezpečnosti so sídlom v Európskej únii, expanduje svoje technologické centrá v strednej Európe. Už tento mesiac otvorí nové pobočky pre výskum a vývoj v Žiline a v Brne, v Českej republike.

Ide už o ďalšie dve technologické pracoviská, ktoré ESET otvára v roku 2017 v rámci plánovanej expanzie. Začiatkom roka ESET otvoril výskumné a vývojové centrá v rumunskom Jasy a v kanadskom Montreali.

„Centrum v Brne sme vybrali pre geografickú blízkosť k bratislavskej centrále, tamojšie zázemie technologických univerzít a samozrejme aj IT talentu, ktorý je v tomto regióne k dispozícii,“ hovorí technologický riaditeľ spoločnosti ESET Juraj Malcho. „V Českej republike už máme v Prahe okrem obchodnej a distribučnej pobočky, aj pracovisko pre detekciu kybernetických hrozieb. Časť vývoja sa nachádza aj v pobočke v Jablonci nad Nisou. Brnianske pracovisko tak výborne dopĺňa našu prítomnosť na českom trhu, ako aj naše globálne technologické aktivity,“ dodal Malcho.

zdroj fotografie:eset.com

Pobočku v tom čase otvorí ESET aj v Žiline. Tá je tretím pracoviskom spoločnosti na Slovensku. Popri centrále v Bratislave už pred pár rokmi otvoril vývojové centrum v Košiciach, ktoré sa zameriava najmä na antispamové technológie. Naproti tomu Žilina bude spolupracovať na vývoji produktov ESETu, ktoré sú určené pre firemnú klientelu. Minulý rok ESET expandoval do Británie, kde otvoril vlastnú distribučnú pobočku, podobne ako v nemeckom Mníchove.

O spoločnosti ESET

Spoločnosť ESET je svetovým výrobcom bezpečnostného softvéru pre firemnú klientelu a domácnosti. Je lídrom na trhu proaktívnej detekcie počítačových hrozieb. Vďaka technológii Live Grid® využíva ESET dáta od dobrovoľných používateľov z celého sveta, a tak okamžite reaguje na nové hrozby. ESET drží vďaka zisku stého ocenenia VB100 v decembri 2016 rekord v počte týchto ocenení, ktoré udeľuje britský Virus Bulletin, vysoko-rešpektovaná nezávislá testovacia organizácia. Týždenník Trend ocenil ESET štyrikrát titulom Firma roka.

zdroj fotografie:eset.com

ESET sídli v Bratislave, regionálne pobočky má v Prahe, ČR; Jene, Mníchove, Nemecko; Bournemouthe, Veľká Británia; San Diegu, USA; Toronte, Kanada; Buenos Aires, Argentína; Sydney, Austrália a Singapure. Výskumné a vývojové centrá sú okrem Bratislavy, Košíc a Prahy, aj v San Diegu, poľskom Krakove, britskom Tauntone, kanadskom Montreale a rumunskom Jasy. ESET má zastúpenie vo viac ako 200 krajinách a územiach sveta.

zdroj:eset.sk zdroj titulnej fotografie:eset.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech