Cestovateľský festival Cestou necestou v Pezinku

26169813_1225981757545388_4814136699986002142_n
Popis udalosti

8. pokračovanie cestovateľského festivalu v Pezinku Vás zavedie do horúcej Rwandy, Etiópie, Izraela a Palestíny.

18:00 Monika Kováčová – Rwanda
O Rwande – krajine, do ktorej vás s igelitovými vreckami nevpustia. O krajine, ktorá sa pýši svojou prítomnosťou, čistotou a bezpečnosťou, no zároveň v nej ešte stále doznieva strašná minulosť, čo človek spozná až tam žije dlhšie. V Rwande, doslovne krajine tisícich vrchov, nájdete ryžové polia, čajovníkové polia, vulkána, jazerá či safari.
Nájdete v nej viac žien ako mužov, dokonca aj v parlamente. Monika tu žila skoro rok, dobrovoľníčila v zdravotnom centre, viedla asociáciu žien a naposledy sa i napriek odhováraniu Rwanďanov, boji s úradmi rozhodla s kamarátkou založiť detské centrum pre najchudobnejšie deti v južnom regióne. Prerobili starú spráchnivelú budovu a dnes ju navštevuje vyše 40 detí. Polovica z neho sú pygmeji, pôvodní obyvatelia nielen v Rwande.Aj o tom, že deti sú rovnaké a že aj keramikári pygmeji, s ktorými odmietajú pracovať aj lokálni obyvatelia, sa dajú vzdelávať sa dozviete na prezentácii.
*Monika prezentovala v minulosti už v 5 mestách Slovenska a vždy sa jednalo o výnimočnú a často najlepšiu prezentáciu celého festivalu. Jednoznačne odporúčame!

19:10 Roman Lipták – Etiópia – vlasť kávy a kráľovnej zo Sáby
Prednáška o jednej z najzaujímavejších a zároveň najnedocenejších krajín čiernehho kontinentu. Biblická história Etiópie a jedinečné kultúrne pamiatky tejto krajiny sú nám len málo známe. Prírodné scenérie náhornej plošiny s bohatou faunov a flórou sa zvážajú do Danakilskej preliatčiny, soľnej púšte so sírnymi prameňmi, ktorých krikľavé farby pôsobia ako vytvorené počitačom a nie prírodou. Putovanie po krajine spríjemňujú usmiati Etiópčania, všade rozvoniava káva a kadidlo, ktoré priniesla ako dar kráľovná zo Sáby Šalamúnovi.
*Roman je sprievodcom Victory Travel

20:10 prestávka

20:25 Poláček Juraj – Izrael: Sväta zem
Cestovanie do čias, kedy vznikla Svätá zem. Jeruzalem, Betlehem, starobylé kláštory a kozmopolitný svet na sklonku antiky a dnes.
*Juraj je sprievodcom Victory Travel

Viac informácii čoskoro.

Spoluorganizátor: Pezinské kultúrne centrum.

PARTNERI PODUJATIA:
– Hlavní partneri: www.victorytravel.sk
– Hlavní medialni partneri: www.hiking.skwww.outdoorfilmy.sk,www.zamenej.skwww.dobrodruh.skwww.interez.skwww.kadetade.com,www.startitup.sk,