Ako získať verejné zákazky v zahraničí

16252163_1905242403039555_1224868715166346340_o
Popis udalosti

Platforma Tenderio ponúka automatizovanú službu, ktorá pomôže firmám predávať výrobky a služby zahraničným verejným inštitúciám. Otvorená je len pre 300 záujemcov.

Od svojho vzniku, PEDAL Consulting zabezpečil zahraničné zákazky v objeme 3 milión eur, minulý týždeň získalo Tenderio investíciu 250 000 eur od výkonnej agentúry pre malé a stredné podniky v Bruseli.

Ak sa dnes chcete so svojimi produktami zúčastniť medzinárodného verejného tendra, stojí vás to obrovské množstvo času a práce. Musíte výzvu objaviť, častokrát nechať preložiť, zistiť si či sa vaša spoločnosť môže zúčastniť, prípadne nájsť vhodného partnera a až potom začať pripravovať desiatky strán dlhú ponuku plnú formalít.

Okolo verejných tendrov sa vytvoril miliardový biznis konzultantov, softwer developerov, prekladateľov či právnikov, ktorí za nemalý poplatok slúžia ako sprivodcovia byrokratickou džungľou tendrov.

„Každý podnikateľ by chcel nové obchodné príležitosti, ale participácia na verejných tendroch je z 20% o stratégii ako je rozpočtovanie či načasovanie a z 80% o byrokracii – identifikovaní tendra, pochopeniu podmienok a príprave vyhovujúcej a hlavne spôsobilej ponuky. Tenderio dokáže veľa z tohto automatizovať a klienti sa tak môžu venovať svojmu biznisu, nie študovaniu papierov,“ vysvetľuje Róbert Miškuf, zakladateľ Tenderia.

Róbert Miškuf sa poradenstvu v oblasti medzinárodných tendrov venuje profesionálne už 8 rokov. Frustrovalo ho, že tí najlepší sa často vôbec nezúčastnili kvôli veľkej administratíve. Podnikatelia tak prichádzajú o obchodné príležitosti a verejné inštitúcie nevyberajú z toho najlepšieho, čo by trh mohol poskytnúť. „Nad tendrami som vo svojom živote presedel 12 000 hodín. Neprestal som premýšľať nad tým ako tento proces urýchliť a zjednodušiť. Nakoniec sa nám podarilo vytvoriť platformu, ktorá skombinovala najlepší svetový vyhľadávač tendrov a celoeurópsku sieť konzultantov zameraných na ich prípravu.“

Róbert Miškuf sa narodil v roku 1984, vyrastal v Martine. Vyštudoval medzinárodné vzťahy na University of Westminster v Londýne. Po predchádzajúcich skúsenostiach ako živnostník založil v roku 2012 spoločnosť PEDAL Consulting, ktorá sa venuje príprave ponúk pre medzinárodné tendre v celej EÚ. Produktom spoločnosti je aj platforma Tenderio, ktorá sa oficiálne otvorila pre záujemcov v septembri 2015.

Tenderio na prvý pohľad vyzerá ako pomerne jednoduchá stránka s vyhľadávačom tendrov. No prvé zdanie klame. Jej originalita je v službách, ktoré klientom dokáže poskytnúť. „Tenderio je koncipované tak, aby mal klient všetko pod jednou strechou. Ak sa chce povedzme slovenský výrobca dverí zúčastniť verejnej súťaže dánskeho ministerstva financií, stačí mu pár kliknutí a Tenderio sa postará o celý proces vďaka medzinárodnej sieti zapojených konuzltačných spoločností,“ vysvetľuje Róbert Miškuf.

Priamy prístup k exkluzívnej sieti konzultantov je aj dôvod, prečo je nateraz Tenderio otvorené len pre maximálne 300 klientov. Podľa zakladateľa tak chcú každému zaistiť priamy prístup ku všetkým službám: „Chceme ponúkať exkluzivitu, nie masovosť.“

Pokiaľ máš záujem dozvedieť sa viac a máš otázky, ktoré ťa zaujímajú, tak ťa pozývame k nám už 9.2.2017 o 18:00! Nezmeškaj jedinečnú príležitosť!
Tešíme sa na teba