Evoque Convertible: Frajerina na 4 ročné obdobia!

  • Dlho sme tu nemali tak dizajnovo a technologicky dokonalé auto, akým je nový Range Rover Evoque Convertible. Tak si ho teda poďme rozobrať.
image_1444563803.png
  • Dlho sme tu nemali tak dizajnovo a technologicky dokonalé auto, akým je nový Range Rover Evoque Convertible. Tak si ho teda poďme rozobrať.

 

OFICIÁLNE PREDSTAVENIE

Range Rover Evoque je bezpochýb  skvele vyzerajúce vozidlo. Vozidlo, ktoré by mohlo poraziť jeho vzhľad, je tu! Bude ním Range Rover Evoque Convertible? Dlho očakávané SUV bude oficiálne debutovať budúci mesiac. Či bude november 2015 v znamení Auto Show konajúcej sa v Los Angeles, pre automobilku veľkým mesiacom, ukáže záujem publika.  Nový Evoque „bez strechy“ sa predvedie na Auto Show prebiehajúcej od 20. do 29. novembra.

 

Range Rover Evoque Convertible

 

EVOQUE „BEZ STRECHY“

Evoque kabriolet bude vychádzať z nedávnej tvarovej štúdie úspešného modelu Evoque. Nedá sa nevšimnúť si istú pozornosť s jeho „bratom“ s pevnou strechou. Väčšina odporcov kabrioletov, tvrdí, že okrem praktickej stránky veci, je otváranie a skladanie strechy zdĺhavé a kazí celkovú radosť z jazdy. Prívržencom „hardtop“ varianty Evoque Converitble okazuje, že má niečo, čo ich nedôveru zneistí! 

 

Evoque na špionážnej fotografii

 

STRECHU ZLOŽÍTE DO 20 SEKÚND!

Okrem možnosti vychutnania si pocitu z „vetra vo vlasoch“ model Evoque Convertible prekvapí aj rýchlosťou skladania strechy! Strecha nového prírastku do rodiny SUV britskej automobilky je „mäkká“ a dokážete ju zložiť za menej ako 20 sekúnd! Nie je to úžasné? 

 

Evoque na špionážnej fotografii

 

VYŠŠIA HMOTNOSŤ

Každá zábava niečo stojí a preto si „cabrio“ verzia nasadila na „plecia“ o 100 kilogramov väčšiu zátaž ako pôvodná verzia. Môžu za to výstuže, ktoré sú pre systém otvárania strechy potrebné. Zatiaľ automobilka postavila šesticu modelov skutočnej veľkosti. Podobne tomu bolo aj pri odhalení základnej verzie v roku 2011. 6 priehľadných kabrioletov bolo vystaveným v uliciach Londýna, odkiaľ sa vybrali plniť prezentačnú úlohu na viaceré podujatia. Okoloidúci si tak mohli na modeloch z rúrok prezrieť prvé tvarové línie a vyskúšať svoju predstavivosť. 

 

Range Rover Evoque Convertible

 

POHON

Ak niekto očakával zmeny v porovnaní s konceptom predstaveným na ženevskom autosalóne v roku 2012, môže byť sklamaný. Čo sa týka pohonu, predpokladá sa použitie rovnakých pohonných jednotiek, benzínového 2,0 litra a dieselového motoru s objemom 2,2 litra. Pribudnú nové funkcie? Zatiaľ automobilka o nových možnostiach nehovorí, zákazníka, hľadajúceho zaujímavý a tvárovateľný kompaktný crossover, zaujmú minimálne funckie už predstavenej „hard top“ verzie.  

 

Prvé kompaktné SUV v ponuke aj vo verzii s otváracou strechou

 

VYHLIADKY

Hlavný inžinier Land Roveru Mike Cross na margo modelu povedal: „Vďaka kombinácii inovatívneho inžinierstva a aplikácie pokročilých technológií, bude Evoque Convertible dynamický automobilom búrajúcim fámy týkajúce sa nepraktickosti modelov s otváracou strechou. Použili sme všetky skúsenosti v segmente SUV a funkčnosť strechy sme testovali v rôznych poveternostných podmienkach. Evoque Convertible je crossover s otváracou sterchou pre všetky ročné obdobia!“ 

 

Prvé kompaktné SUV v ponuke aj vo verzii s otváracou strechou

 

CENA

Doteraz nebolo zverejnené žiadne oficiálne vyhlásenie ohľadne ceny „soft top“ verzie zo strany Land Roveru. Predpokladá sa, že si automobilka vypýta za model niečo okolo 40-tisíc libier, suma v prepočte okolo 54-tisíc eur je dostatočne vysoká, aby sa s podobným modelom pochválila len určitá skupina majiteľov. Ako hodnotíte novinku bez strechy? Prekoná Evoque Convertible úspech verzie s pevnou strechou?

 

Prvé kompaktné SUV v ponuke aj vo verzii s otváracou strechou

Range Rover Evoque Convertible

zdroj: autobazar.eu

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech