Explózia na proteste zranila policajtov. Už padlo trestné oznámenie, páchateľovi hrozí až 8 rokov za mrežami

  • Policajný zbor v Bratislave včera dohliadal na protest v Bratislave
  • Neznámy páchateľ hodil smerom k policajtom pyrotechniku, guľový predmet, ktorý explodoval
  • V prípade preukázania viny pred súdom hrozí obvinenému trest odňatia slobody na tri až osem rokov
_BP_9231
Na snímke dav protestujúcich ľudí čaká na príhovor predsedu strany SMER-SD Roberta Fica., SITA/Branislav Bibel
  • Policajný zbor v Bratislave včera dohliadal na protest v Bratislave
  • Neznámy páchateľ hodil smerom k policajtom pyrotechniku, guľový predmet, ktorý explodoval
  • V prípade preukázania viny pred súdom hrozí obvinenému trest odňatia slobody na tri až osem rokov

Polícia SR – Bratislavský kraj na svojej sociálnej sieti informovala, že Policajný zbor v Bratislave včera dohliadal na protest v Bratislave, ako aj na bezpečnosť účastníkov tohto protestu a verejný poriadok.

„Do bezpečnostného opatrenia boli zaradení aj policajti antikonfliktného tímu Krajského riaditeľstva PZ v Bratislave. Ich úlohou bolo konštruktívne komunikovať so zúčastnenými, predchádzať prípadným konfliktným a agresívnym prejavom správania. Práve jeden z členov antikonfliktého tímu, spolu s policajtom Mestská polícia Bratislava, sa stali obeťou explózie pyrotechnického predmetu, ku ktorej došlo krátko po 18.30 h v blízkosti Úradu vlády SR,“ uviedla Polícia SR – Bratislavský kraj.

DOHLIADALI NA BEZPEČNOSŤ ĽUDÍ NA ZHROMAŽDENÍ,SKONČILI S POPÁLENINAMI PO EXPLÓZII PYROTECHNIKY✅Policajti Krajského…

Posted by Polícia SR – Bratislavský kraj on Thursday, November 18, 2021

Polícia ďalej uviedla, že doposiaľ neznámy páchateľ z davu na námestí Slobody hodil smerom k policajtom pyrotechniku, guľový predmet, ktorý explodoval. Dvom policajtom spôsobili tieto horiace úlomky popáleniny, ktoré museli byť ošetrené v zdravotníckom zariadení.

„Zároveň došlo aj k poškodeniu odevných zvrškov daných policajtov. Na osobnej slobode bol v blízkosti miesta tejto udalosti obmedzený 36-ročný muž. Toho policajti eskortovali za účelom vykonania ďalších procesných úkonov na policajné oddelenie,“ udáva Polícia.

Okresné riaditeľstvo Policajného zboru začalo trestné stíhanie vo veci zločinu útoku na verejného činiteľa. Ako Polícia dodáva, v prípade preukázania viny pred súdom hrozí obvinenému trest odňatia slobody na tri až osem rokov.

Primátor hlavného mesta Matúš Vallo, ocenil na svojej sociálnej sieti prístup štátnej a mestskej polície pri proteste. Taktiež uviedol, že ho mrzí zaútočenie na príslušníkov štátnej bezpečnosti a ešte viac to, že sa protest nezaobišiel bez zranení.

👏Oceňujem profesionálny prístup štátnej a mestskej polície pri zabezpečení verejného poriadku počas včerajších…

Posted by Matúš Vallo má rád Bratislavu on Thursday, November 18, 2021

Zdroje: TA3, Facebook/Polícia SR - Bratislavský kraj, Facebook/Mestská polícia BA, Facebook/Matúš Vallo má rád Bratislavu

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie