Facebook a Unity sa spoja vo vytvorení konkurencie Steamu

  • Facebook sa chystá vyzvať Valve v boji o hráčov.
Facebook-Univty-steam-Game-platform-796x398
  • Facebook sa chystá vyzvať Valve v boji o hráčov.

Spoločnosť oznámila vytvorenie „Facebook PC Gaming Platform“ v spolupráci s Unity. Platforma je vlastne aktualizácia „Facebook Games Arcade“ bety z mája tohto roku.

Platforma bude fungovať na rovnakom systéme ako Steam. Bude slúžiť ako miesto pre hranie hier bez toho aby News Feed a upozornenia odpútavali pozornosť používateľa pri hraní. A hoci prvá várka hier bude vo väčšine jednoduchá, keďže bude od vývojárov, ktorý presunú na platformu svoje mobilné a browser hry, žiadne hardvérové limity nie sú dané. Po čase sa samozrejme očakáva, že pribudnú aj AAA tituly so špičkovou grafikou.

OCULUS-RIFT-headset-conference-2013-billboard-650

foto: billboard.com

Facebook sa začal zaujímať o hry od momentu kedy kúpil Oculus a všetci očakávajú, že na tejto platforme budú práve VR hry. Unity je momentálne jeden z najviac populárnych vývojárskych programov na tvorbu hier. Medzi najznámejšie patria Monument Valley, Ori a Blind Forrest. Pomocou tejto spolupráce bude publikovanie vytvorených hier pre vývojárov relatívne jednoduché.

Iba čas odpovie na to, či Facebook má šancu konkurovať Steamu, ktorý má denne v priemere 7 miliónov aktívnych používateľov. Toto isté už skúšal Origin od EA a Uplay od Ubisoft. Oculus hry by sa dali považovať za istú konkurenčnú výhodu, lenže Valve pracuje na tom istom v spolupráci s HTC. Takže, veľa šťastia Zuckerberg a spol.

gabe-newell-steam-valve

foto: pinterest.com

zdroj: thenextweb.com, zdroj titulnej fotografie: thenextweb.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech