Facebook oslávil Deň Zeme veľkou „zelenou“ novinkou

  • 22. apríl už tradične patrí sviatku Dňa Zeme
  • Dôležitosť opatery o našu planétu si pripomínajú aj veľké značky
  • Mark Zuckerberg potešil fanúšikov po celom svete novými solárnymi projektmi
fb solar
Unsplash
  • 22. apríl už tradične patrí sviatku Dňa Zeme
  • Dôležitosť opatery o našu planétu si pripomínajú aj veľké značky
  • Mark Zuckerberg potešil fanúšikov po celom svete novými solárnymi projektmi

Včerajší Deň Zeme si okrem jednotlivcov pripomenulo aj množstvo značiek, ktorých kampane sme zmapovali v jednom z našich článkov. Tým najpodarenejším počinom je hudobný videoklip, za ktorým stojí kopa svetoznámych umelcov. Justin Bieber, Ariana Grande, Katy Perry, Ed Sheeran, Shawn Mendes či Miley Cyrus pracovali pod taktovkou komika a rapera Lila Dickyho a ich veľdielo má na YouTube za necelých 6 dní takmer 30 miliónov zhliadnutí. Tým, kto si na Matičku Zem spomenul tiež, je aj donedávna najmladší miliardár sveta, Mark Zuckerberg.

„Počas Dňa Zeme predstavujeme šesť nových solárnych projektov na podporu dátových centier Facebooku. Už dnes patria medzi energeticky najefektívnejšie na svete a minulý rok sme stanovili cieľ pre všetky naše dátové centrá a kancelárie, aby do roku 2020 využívali len 100 % obnoviteľnú energiu. Nové solárne projekty nám pomôžu dosiahnuť tento cieľ,“ napísal vizionár na svojom Facebooku. Svoju ekologickú stopu chce spoločnosť do spomínaného dátumu znížiť až o 75 % a sústavne pracuje aj na ďalších projektoch, ktoré majú chrániť našu Zem. Pracuje na minimalizácii využívania energie, emisií a dopadov na vodu, na ochrane pracovníkov a životného prostredia v dodávateľskom reťazci a ďalších vylepšeniach.


Pozitívne reakcie na seba nenechali dlho čakať. Ďakovné a gratulačné komentáre sa na status Zuckerberga začali len tak hrnúť, vyslúžil si dokonca viac ako 106-tisíc reakcií. Stále sa však v pléne našiel niekto, kto nezabúda na prešľapy známej sociálnej siete.

Rok 2018 bol pre Facebook doslova turbulentný. Po prevalení škandálu s manipuláciou a únikom dát bezmála 90 miliónov užívateľov spoločnosťou Cambridge Analytica začali akcie spoločnosti výrazne klesať a tá dokonca v novembri dostala pokutu vo výške 11 miliónov libier. Avšak ani rok 2019 nezačal pre firmu veľmi šťastne. V marci totiž na sociálnej sieti naživo vysielal svoje vyčíňanie masový vrah z Nového Zélandu, pri ktorého útoku zahynuli desiatky ľudí. Uvidíme, čo tento rok ešte na Facebook čaká, v tom minulom Zuckerberg kvôli vlastným chybám stratil približne 18 miliárd dolárov, a to si určite nechce zopakovať.

Zdroj: Facebook

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK