Facebook spúšťa vlastný hosting, už nechce zdieľať iba cudzí obsah

  • Gigant Facebook sa rozhodol, že už nebude naháňať čítanosť iným webom prostredníctvom zdieľania ich obsahu, ale odteraz chce poskytovať aj vlastný hosting a zrušiť tak prelinky na ďalšie web stránky.
image_1430951008.jpeg
  • Gigant Facebook sa rozhodol, že už nebude naháňať čítanosť iným webom prostredníctvom zdieľania ich obsahu, ale odteraz chce poskytovať aj vlastný hosting a zrušiť tak prelinky na ďalšie web stránky.

 

Podľa informácií, s ktorými prišiel Wall Street Journal sa Facebook chystá zmeniť internet a jeho fungovanie, ako sme ho poznali doteraz. Tou zmenou má byť, že Facebook spustí hosting pre niektoré stránky priamo na svojej doméne. V praxi to znamená, že napríklad portály, ktoré často vydávajú nový kontent, už nebudú musieť svoj kontent nahrávať na svoj portál a ten následne zdieľať na Facebooku, ale budú ho môcť priamo nahrať na svoju page na Facebooku. Celá táto funkcia bola pomenovaná „Instant Articles“ a Facebook tvrdí, že by mala zjednodušiť váš život na Facebooku a zbytočne tak neprelinkovávať užívateľov Facebooku na iné stránky.

 

 

Najväčším lákadlom pre weby, prečo nahrávať svoj kontent priamo na Facebook budú samozrejme peniaze. Facebook vymyslel zaujímavý business model, na ktorom budú môcť weby zarobiť. Celý business model je postavený iba na príjmoch z reklamy, avšak čo je zaujímavé, tak na konto webu, ktorý nahráva svoj kontent priamo na Facebook, sa pripíše celých 100% zo zarobenej sumy. Tento krok od Facebooku je celkom nečakaný, keďže ako je známe, tak najväčšími príjmami Faceboku, sú príjmy z reklamy, ktorých sa teraz plánuje vzdať.

Táto zmena by však mala priniesť zlepšenie aj pre samotných používateľov Facebooku. Keďže Facebook bude mať tak úplnú kontrolu nad tým, čo bude zdieľané, tak jednotlivý užívatelia si budú môcť lepšie nastaviť presne to, čo budú chcieť na svojom News Feede vidieť.

Inak povedané, uvidíte len to, čo vás naozaj zaujíma.

 

 

 

AK ŤA TENTO ČLÁNOK ZAUJAL, NEZABUDNI HO SHARNUT A DAŤ TAK O ŇOM VEDIEŤ AJ SVOJIM ZNÁMYM A KAMARÁTOM… STARTUPY DOKÁŽU SLOVENSKU PRINAVRÁTIŤ DRIVE!

 

zdroj: TheNextWeb

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech