Fico: Čaputová podpisuje šialené zákony porušujúce ľudské práva

  • Robert Fico na tlačovej kritizoval prezidentku
  • Vraj podpisuje zákony, ktoré porušujú ľudské práva
fico
TASR/Martin Baumann
  • Robert Fico na tlačovej kritizoval prezidentku
  • Vraj podpisuje zákony, ktoré porušujú ľudské práva

Bývalý premiér a poslanec NR SR Robert Fico ostro kritizoval prezidentku Zuzanu Čaputovú. Tvrdí, že podpisuje šialené  zákony, ktoré okrem iného porušujú ľudské práva.

Podľa Fica vládna koalícia schválila 8 noviel zákona, ktoré neboli v poriadku. „Kto (z prítomných poslancov) vedel, o čom sa hlasuje?“ kritizoval koaličných poslancov. Vraj ani poriadne nevedeli, o čo ide. Obvinil tiež premiéra, že robí biznis s antigénovými testami a s podnikateľmi, ktorí ich ponúkajú. 

„Nechápem, ako pani prezidentka mohla takýto zákon podpísať,“ vyjadril sa poslanec Fico. Prezidentka by podľa neho mala využiť právo veta a vrátiť zákon do parlamentu. „Vypichol“ hlavne dve novely, ktoré sa mu nepáčia: o službách zamestnanosti a novelizácia o verejnom obstarávaní. 

Jeden z najbohatších ľudí svete už nie je nezvestný. Prezradil, čo robil dlhé mesiace a koľko mu to zarobilo

Ako sa môže stať, že prechádzajú zákony, ktoré zasahujú do transparentnosti, pýtal sa na tlačovej konferencii Robert Fico. „Jediný, kto môže zákon vrátiť do parlamentu, je pani prezidentka,“ dodal. Vyhlásil, že v budúcnosti bude dopredu varovať prezidentku, na ktoré zákony si má dávať podľa strany Smer pozor.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK