„Fico je maximálne pokakaný a ten jeho smrad sa šíri celým plénom,“ tvrdí Boris Kollár. Sme rodina ostáva v koalícii

  • Sme rodina nemá žiaden problém s tým, ak budú musieť ísť do opozície, tvrdí predseda parlamentu
  • Nová odborná skupina si bude privatizovať spravodlivosť, tvrdí Kollár. Vznikne tak ďalšia mafia
kollar
TASR/Martin Baumann
  • Sme rodina nemá žiaden problém s tým, ak budú musieť ísť do opozície, tvrdí predseda parlamentu
  • Nová odborná skupina si bude privatizovať spravodlivosť, tvrdí Kollár. Vznikne tak ďalšia mafia

Boris Kollár na tlačovej konferencii reagoval na súčasnú politickú situáciu na Slovensku. Igor Matovič pred pár dňami prvýkrát uznal, že si vie predstaviť aj vládnu koalíciu bez strany Sme rodina.

Povedal to v reakcii na to, že Boris Kollár odmieta podporiť novo vytvorenú odbornú skupinu, ktorá má vrátiť Slovákom dôveru v právny štát. Tá prvýkrát zasadala včera, majú pracovať denne, osem hodín.

Kollár ostáva v koalícii, odbornú skupinu podporiť odmieta

Boris Kollár povedal, že nič podobné podporovať nebude. Vyhlásil, že on svojich zástupcov do tejto skupiny nevyšle a koalícii odkázal, aby sa radšej venovala cenám energií, výstavbe nájomných bytov a vyšším dôchodkom.

Nechce aby sa krivili zákony a vytvárali nové skupiny, myslí si, že táto úloha má byť v kompetencii ministerstva vnútra. Takto podľa jeho slov len vznikne ďalšia mafia, povedal v relácii O päť minút 12. Boj proti korupcii vo všeobecnosti však stále podporuje.

V koalícii Sme rodina stále ostáva, nič sa zatiaľ nemení, tvrdí Boris Kollár. Stoja však za svojim tvrdením, že nebudú súčasťou novej expertnej skupiny, ktorá by si privatizovala spravodlivosť.

Boris Kollár
zdroj: TASR/ Jaroslav Novák

Kollár aj Fico o tom druhom tvrdia, že je „pokakaný“

Boris Kollár reaguje aj na lídra Smeru, ktorý kritizoval toto rozhodnutie zostať v koalícii slovami, že sa predseda parlamentu pokakal. Ten tvrdí, že zachytil, že bol včera Fico na vyhlásení rozsudku nad pánom Kováčikom: „Ja si myslím, že kto tu je dnes maximálne pokakaný je Robert Fico a ten smrad necítiť len na jeho tlačovkách, ale už sa šíri celým plénom národnej rady.“

Toto je odkaz pre pána Fica, má sa čoho báť a má byť z čoho pokakaný,“ dodáva Kollár. „To už začína byť absolútna hystéria tohto človeka, ktorý stráca pôdu pod nohami a ja sa mu nedivím. Keď sa pozrel aký trest dostal pán Kováčik tak by som dnes nechcel byť na mieste Roberta Fica.“

Skupinu nepodporí, jednotlivé nápady áno

Líder Sme rodina pokračuje, že zo strany Igora Matoviča mu bolo oznámené, že ak nepodporia jeho očistu, tak si vedia predstaviť koalíciu aj bez jeho strany. „My to rešpektujeme, keď k tomuto dôjde a nás vylúčia, bez problémov si pôjdeme sadnúť do opozície. Nemáme s tým najmenší problém,“ pokračuje, že ak im neprejdú nájomné byty, odídu aj sami. Do opozície by išli so vztýčenými hlavami, tvrdí. Dobré nápady odbornej skupiny však sú ochotní podporiť.

Zdroj: Tlačová konferencia Boris Kollár

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech